ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Вонсезонски пакет аранжмани !!!

ПРЕГЛЕД НА СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ НА ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ЗА ДЕСТИНАЦИИ ВО ГРЦИЈА

7 НОЌЕВАЊА СО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

 

дестинација

регион

7 ноќи

мај

7 ноќи

јуни

септ.

7 ноќи

септ.

и превоз

28

и превоз

4

17

и превоз

24

1

ОЛИМПИК БИЧ

Пиериа

(14 + 35)

/

(18 + 35)

/

/

(14 + 35)

49

2

ЛЕПТОКАРИЈА

Пиериа

(14 + 35)

/

(18 + 35)

/

63

(14 + 35)

49

3

НЕИ ПОРИ

Пиериа

(14 + 35)

/

(18 + 35)

/

/

(14 + 35)

49

4

ПСАКУДИЈА

Ситонија

(22 + 35)

/

(42 + 35)

/

77

(22 + 35)

57

5

НЕОС МАРМАРАС

Ситонија

(22 + 35)

/

(42 + 35)

/

/

(22 + 35)

57

6

КАЛИТЕА

Касандра

(22 + 35)

57

(42 + 35)

/

77

(22 + 35)

57

7

ПОЛИХРОНО

Касандра

(22 + 35)

/

(42 + 35)

/

/

(22 + 35)

57

8

ХАНИОТИ

Касандра

(22 + 35)

/

(42 + 35)

/

/

(22 + 35)

57

9

ПЕФКОХОРИ

Касандра

(22 + 35)

/

(42 + 35)

/

/

(22 + 35)

57

10

ФУРКА

Касандра

(22 + 35)

/

(42 + 35)

/

77

(22 + 35)

57

11

НЕА ФЛОГИТА

Касандра

(22 + 35)

57

(42 + 35)

77

77

(22 + 35)

57

 

дестинација

регион

7 ноќи

јуни

7 ноќи

јуни

септ.

7 ноќи

септ.

и превоз

3

и превоз

10

16

и превоз

23

11

ТАСОС

Егејско море

(14 + 55)

69

(28 + 55)

83

83

(14 + 55)

69

12

СИВОТА

Јонски брег

(14 + 50)

/

(28 + 50)

/

78

(14 + 50)

64

13

ПАРГА

Јонски брег

(14 + 50)

/

(28 + 50)

/

/

(14 + 50)

64

14

ВРАХОС

Јонски брег

(14 + 50)

/

(28 + 50)

/

78

(14 + 50)

64

15

ЛЕФКАДА - Аг.Никитас

Јонско море

(14 + 55)

/

(28 + 55)

/

83

(14 + 55)

69

16

ЛЕФКАДА - Нидри

Јонско море

(14 + 55)

64

(28 + 55)

/

83

(14 + 55)

69

17

КРФ - Ипсос

Јонско море

(14 + 70)

84

(28 + 70)

98

/

/

/

18

ЗАКИНТОС - Лаганас

Јонско море

(14 + 80)

/

(28 + 80)

/

/

/

/

ДОПЛАТИ ЗА ЛИЦА КОИ ПЛАЌААТ САМО ПРЕВОЗ (Возрасни и деца 2 до 12 год.):

 

возрасни

деца

ПИЕРИА: Олимпик Бич, Лептокарија и Неи Пори

 

 

 

 

35

25

ХАЛКИДИКИ - КАСАНДРА: Калитеа, Полихроно, Пефкохори, Ханиоти и Фурка

 

 

35

25

ХАЛКИДИКИ - СИТОНИЈА: Псакудија и Неос Мaрмарас

 

 

 

 

35

25

ЈОНСКИ БРЕГ: Сивота, Парга и Врахос

 

 

 

 

 

50

37

ЕГЕЈСКИ ОСТРОВИ: Тасос

 

 

 

 

 

 

55

40

ЈОНСКИ ОСТРОВИ: Лефкада

 

 

 

 

 

 

55

40

ЈОНСКИ ОСТРОВИ: Крф

 

 

 

 

 

 

70

50

ЈОНСКИ ОСТРОВИ: Закинтос

 

 

 

 

 

 

80

55

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ: 
* За деца до 2 години, сместувањето во објектите и превозот до нив (без седиште во автобус) се бесплатни
* За деца од 2 до 12 години, сместувањето на дополнителен кревет во студио е бесплатно (каде што е можно), но се доплатува само за превоз (во зависност од дестинацијата)        
* За трето лице, на дополнителен кревет во студио, следува попуст од 50% на цената на сместување (каде што е можно) и се доплатува за превоз (во зависност од дестинацијата)      
* За трето и четврто лице во апартман (возрасни или деца до 12 години), следува попуст од 30% на цената на сместување (каде што е можно) и се доплатува за превоз (во зависност од дестинацијата)
 * Доколку странката не сака да користи организиран превоз, цената на пакет аранжманот се намалува за 10%
* Превоз со конекција од другите градови во Македонија се организира со доплата од 5 EUR по лице. (Објавените цени за превоз важат за поаѓање од Скопје, Велес, Градско, Удово и Гевгелија).                
               
НАПОМЕНИ:
* Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице (7 ноќевања со задолжителен превоз), при сместување на минимум 2 лица во студио или 4 лица во апартман
* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противредност (1 EUR = 62 MKD) 
* Понудата важи за ограничен број на соби до пополнување на капацитетите. Името на објектот ќе биде одредено 3 дена пред почетокот на аранжманот.  
* Резервацијата на пакет аранжман подразбира, уплата од минимум 50% од цената на вкупниот износ. Останатиот дел од износот за пакет аранжманот (договорот за патување   треба да се доплати најдоцна до 15.Мај 2017 година.  
* При евентуален отказ на резервираниот пакет аранжман од страна на патникот, уплатениот износ од 50% при неговата резервација, не се враќа.
* За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници. Во случај на недоволен број на патници, агенцијата ќе понуди алтернативно сместување или ќе го врати уплатениот износ.

Во продажба до 15.мај 2017 НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА