ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ЛЕТО ВО ГЛИФАДА 2017

 

01.ден                 СКОПЈЕ - АТИКА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday inn” во 18.30 часот. Поаѓање за Грција во 19.00. Патот води преку граничниот премин Богородица - Евзони. Ноќно возење со попатни одмори.

02.ден                    АТИНА - ГЛИФАДА
Пристигнување во Атина, во утринските часови. По пристигнувањето, краток одмор до панорамски разглед на градот: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Академијата, Библиотеката, Кралската палата, Евзоните, Адриановата порта, стариот Олимписки стадион, Зевсовиот храм, Атинската Агора, древниот Акропол, мастото Аеропаг, новиот Акрополски музеј и старата четврт Плака. Во пладневните часови заминување кон Глифада – едно од најпознатите и најголеми летувалишта на полуостровот Атика. Смествање во хотел и слободно време за одмор и индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

од 03. до 08.ден               ГЛИФАДА
Денови за одмор покрај песочната плажа на Глифада со престој во хотелот на база полупансион (појадок и вечера). Можност за дополнителни активности и прошетки. Комуникација со локалните претставници на агенцијата, за користење на евентуални факултативни излети и посети во регионот на Атика, Пелопонез или островите во Сароничкиот залив.

09.ден                    АТИКА - СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 10.00 часот. Слободно време до заминување од Глифада во попладневните часови, според планираното време од програмата. Дневно и ноќно возење кон Македонија, со попатни застанувања и одмори. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

термини на поаѓање

31.јули

07.август

термини на сместување

01.август

08.август

сместување и превоз

7 ПП

7 ПП

319

319

- Термините објавени во табелата се однесуваат на деновите на поаѓање на групите и на деновите на нивниот влез во хотелот.
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице, со сместување во двокреветна соба, на база седум полупансиони и автобуски превоз.
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1€ = 62MKD).

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Панорамски разглед на Атина
- Сместување во хотел GALAXY *** на Глифада, на база 7 полупансиони
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Факултативни излети и посети за време на летувањето
- Влезници за музеи и културно-историски споменици
- Туристичко патничко осигурување

НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА