ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ХАМБУРГ

Хамбург - е град на северот од Германија, кој воедно е и втор по големина град во оваа земја. Посебен е по тоа што во него се соединуваат многу реки кои формираат една голема – Елба. Возењето околу пристаништата, прошетките по стариот дел од градот и најпосле, откривањето на новиот центар на Хамбург, Хафен Сити – или обратно – постојат многу начини како да се приближите и да го почувствувате фасцинантниот шарм и богатата традиција, но и модерниот трговски град Хамбург. Но, едно е сигурно, возењето околу пристаништето е добра основа за успешна посета на Хамбург.

Топ 10 места од интерес:

 1. "Hamburgmuseum”
 2. „Jungfernstieg“
 3.
Planten un Blomen
 4.
Градското собрание
 5.
„Helgoland “
 6.
“Botanischer Garten Hamburg”
 7.
“Beatlemania Hamburg”
 8.
Kunsthalle Hamburg
 9. Hamburger Kammerspiele
10. Етнолошки музеј

Предлог програма:

1 ден:  Предлагаме разглед на градот и посета на: Градското собрание, Уметничката галерија и  галеријата на сегашната уметност, Музеј за историја и уметност на Хамбург, Операта, во вечерните часови посета на некој од локалните ресторани со традиционална храна.
2 ден: Предлагаме посета на: Пристанишниот музеј, Поглед на Planten un Blomen, Стариот дел на покраинската библиотека  во вечерните часови посета на некоја од локалните пивници.
3 ден: Предлагаме: релаксиран ден за посета на познатата Ботаничаката градина која се наоѓа во Вандсбек.
4 ден: Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:     од 183 € 


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје - Хамбург - Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел ***/**** - 4 BB

Летови: среда и недела
*цената и саатниците зависат од моментално расположливите места.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Автобуски превоз аеродром до Минхен од 22 € (информативно).
- Такси 60 - 70€ во еден правец за две лица (информативно).


Park Inn hamburg Nord ****

Novum Hotel Hamburg Stadtzentrum ***

Novum Hotel Belmondo Hamburg Hbf ****

Цена: 183 €

Цена: 192 €

Цена: 190 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА