ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ПРОЛЕТНИТЕ И ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА ... А НЕПОСРЕДНО ДО НЕА Е ВЕЌЕ ОБЈАВЕНАТА ПРОГРАМАТА ЗА ЛЕТНИТЕ АРАНЖМАНИ ... ЗА ОНИЕ КОИ МУ СЕ РАДУВААТ НА ЛЕТОТО, ВО ПРОДАЖБА Е НАЈГОЛЕМАТА ПОНУДА НА ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ЗА ГРЦИЈА, ТУРЦИЈА, ХРВАТСКА, ЦРНА ГОРА, БУГАРИЈА И ШПАНИЈА... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ПИЕРИА - Земјата на боговите...

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА бр.1 > ПОПУСТ ДО 25% НА СТУДИЈА И АПАРТМАНИ !!!
за термини во табелата одбележани со жолто !!!

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА бр.2 > ГРАТИС ПРЕВОЗ ЗА ДВЕ ЛИЦА !!!
за термините: 11. и 18.септември

Под планината Олимп, која според митологијата била домот на боговите, се протега регионот - Пиерија. Богат со многу природни убавини, археолошки ископини, остатоци од многуте цивилизации кои поминале низ него, овој регион самиот за себе го потврдува епитетот дека е “земја на боговите”. Доклоку сте размислувале да комбинирате одмор покрај море, со можност за рекреирање и уживање во планинската опкруженост, регионот Пиерија е вистинскиот избор за Вас! Широките плажи кои се простираат во должина повеќе од 70 километри, се вистински пример за чиста природна убавина. Златниот песок и рамниот предел ве водат до синото море, а наоколу ве опкружуваат листопадни и борови шуми. Главниот град на областа е Катерини, кој лежи помеѓу рамнината на Пиерија и подножјето кое се издига кон планината Олимп. Најпознати туристички места се веќе добро познатите: Паралија, Олимпик Бич, Лептокарија и Неи Пори.

ПРОГРАМА НА АРАНЖМАНОТ:

01.ден (недела)    СКОПЈЕ - ПИЕРИЈА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 05:30 часот. Поаѓање за Грција во 06:00 часот наутро. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони. По пристигнување во местото, сместување во објект по избор од програмата. Слободно попладне за одмор. Ноќевање.

од 02.ден (понеделник) до 07.ден (сабота)    ПИЕРИА
Денови за одмор и идивидуални активности. Престој во место и објект по избор од програмата, во студија и апартмани на база ноќевање. Комуникација со локалните претставници на агенцијата за евентуални факултативни излети и посети. Ноќевање.

08.ден (недела)      ПИЕРИА - СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 09:00 часот. Во попладневните часови, заминување од местото на престој и патување кон Македонија. Пристигнување во Скопје, во вечерните часови.

*

Автобуски превоз за ПИЕРИА, според термини од табелата         

 

 

Место и време на поаѓање:

Превоз со конекција од следните градови:

Скопје    

06:00 h

(паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")

Куманово 

04:30 h

(БП Макпетрол, автобуска станица)

Велес     

06:30 h

(бензиска пумпа, мотел Македонија)

Гостивар

03:45 h

(паркинг кај Дом на култура)

Неготино

07:00 h

(бензиска пумпа, Макпетрол)

Тетово

04:45 h

(кружен тек кај Дом на култура)

Удово      

07:30 h

(бензиска пумпа, Макпетрол) 

Кочани

04:45 h

(БП Макпетрол, кај Основен суд)

Гевгелија

08:00 h

(бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

Штип

05:30 h

(паркинг пред пошта)

Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

Кичево

04:30 h

(БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)

Струга

03:00 h

(хотел Дрим, трафики)

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Охрид

03:15 h

(БП Лукоил, кај автобуска станица)

Насока: Скопје – Неи Пори 

Ресен

04:00 h

(спроти автобуска станица)

Скопје - Солун (E75),

Битола

05:00 h

(паркинг кај спортска сала)

Солун – Паралиа – Олимпик Бич – Лептокарија – Неи Пори                                 

Прилеп

05:45 h

(БП Лукоил)

Трошоци во еден правец:

Кавадарци

06:30 h

(паркинг кај гранична полиција)

патарини MK (180 ден)

 

Радовиш

05:45 h

(БП Макпетрол)

 

 

Струмица

06:30 h

(паркинг пред Тинекс)


ПАРАЛИЈА
Опис на објекти и ценовник

(кликни на сликата)

ОЛИМПИК БИЧ
Опис на објекти и ценовник

(кликни на сликата)

ЛЕПТОКАРИЈА
Опис на објекти и ценовник

(кликни на сликата)

НЕИ ПОРИ
Опис на објекти и ценовник
Резултат со слика за nei pori
(кликни на сликата)

 

КАТЕРИНИ

наем

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

24

31

7

14

21

28

4

11

18

(7 ноќевања)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

ELITE "B" (tv, ac*)

STD 1/2 (2 лица)

293

293

293

293

266

231

193

154

124

 

Акција до - 20% !

264

235

235

235

213

185

155

гратис превоз

Паралиа

STD 1/2+1 (3 лица)

308

308

308

308

280

243

203

162

130

 

Акција до - 20% !

278

247

247

247

224

195

163

гратис превоз

ELEFTERIA "B"

STD 1/2 (2 лица)

270

270

270

270

246

214

178

143

114

 

Акција до - 20% !

243

216

216

216

197

172

143

гратис превоз

(tv, ac*)

STD 1/2+1 (3 лица)

285

285

285

285

259

225

188

150

120

 

Акција до - 20% !

257

228

228

228

208

180

151

гратис превоз

Олимпик Бич

APT1B 1/3+exb (4 лица)

300

300

300

300

273

237

198

158

127

 

Акција до - 20% !

270

240

240

240

219

190

159

гратис превоз

Специјална понуда: ГРАТИС ПРЕВОЗ за две лица во обележаните (со сино) термини !!!
Цените се дадени за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.  
Информации за цените, превозот, условите за плаќање и останатите услуги, побарајте на соодветната web страна на бараниот објект.

ЛЕПТОКАРИА

наем

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

3

10

17

24

31

7

14

21

28

4

11

18

(7 ноќевања)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

STD 1/2 eco (2 лица)

180

198

217

175

 175

175

175

159

138

153

123

98

ERATO "C"

STD 1/2 (2 лица)

209

230

252

270

270

270

270

246

214

178

143

114

(ac*)

STD 1/2+1 (3 лица)

220

242

266

285

285

285

285

259

225

188

150

120

STD 1/3+1 (4 лица)

238

261

287

308

308

308

308

280

243

203

162

130

APT1B 2/2 eco (4 лица)

255

280

308

330

330

330

330

300

261

218

174

139

APT1B 2/2 (4 лица)

296

325

357

337

337

337

337

307

266

252

202

162

DOMES "А" (tv, ac)

APT1B 2/2 (4 лица)

365

401

397

425

425

425

425

387

374

311

249

199

SAKIS "B" (tv, ac)

STD 1/2 (2 лица)

226

249

246

264

264

264

264

240

231

193

154

124

APT1B 2/2 (4 лица)

330

363

360

385

385

385

385

351

338

282

225

180

Специјална понуда: ГРАТИС ПРЕВОЗ за две лица во обележаните (со сино) термини !!!
Цените се дадени за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.  
Информации за цените, превозот, условите за плаќање и останатите услуги, побарајте на соодветната web страна на бараниот објект.

НЕИ ПОРИ

наем

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

3

10

17

24

31

7

14

21

28

4

11

18

(7 ноќевања)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

ANASTASSIOS "B" (tv, ac)

STD 1/2+1 (3 лица)

249

274

301

323

323

323

323

293

255

213

170

136

STD 1/2+1 (3 лица)

249

274

301

323

323

323

323

293

255

213

170

136

MAGGAS "B" (tv, ac)

STD 1/2+2 (4 лица)

261

287

315

338

338

338

338

307

267

223

178

143

APT2B 2/2+1 (5 лица)

359

395

434

465

465

465

465

423

368

306

245

196

STD 1/2 (2 лица)

226

249

273

293

293

293

293

266

231

193

154

124

OKEANIS "B" (tv, ac*)

STD 1/2+1 (3 лица)

243

268

294

315

315

315

315

286

249

208

166

133

STD 1/2+2 (4 лица)

261

287

315

338

338

338

338

307

267

223

178

143

STD 1/2 (2 лица)

249

274

301

323

323

323

323

293

255

213

170

136

STD 1/2+1 (3 лица)

255

280

308

330

330

330

330

300

261

218

174

139

STD 1/2+1 SV (3 лица)

284

312

343

368

368

368

368

334

291

242

194

155

ANGELA "B" (tv, ac)

STD 1/2+2 (4 лица)

278

306

336

360

360

360

360

327

285

237

190

152

STD 1/2+2 SV (4 лица)

307

338

371

397

397

397

397

361

314

262

210

168

APT1B 1/2+1 (3 лица)

278

306

336

360

360

360

360

327

285

237

190

152

APT2B 2/2+2 (6 лица)

371

408

448

480

480

480

480

436

379

316

253

203

APT2B 2/2+2 SV (6 лица)

405

446

490

525

525

525

525

477

415

346

277

222

Специјална понуда: ГРАТИС ПРЕВОЗ за две лица во обележаните (со сино) термини !!!
Цените се дадени за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.  
Информации за цените, превозот, условите за плаќање и останатите услуги, побарајте на соодветната web страна на бараниот објект.


ИНТЕРЕСНИ МЕСТА ЗА ПОСЕТА:

Дополнителен мотив токму Пиериа да биде Вашиот избор за летен одмор, се секако и мноштвото познатиисториски места и археолошки локалитети: Дион, Пела, Вергина, клисурата Темби со Св.Петка или пак градчето Литохоро... Сите тие убавини, сигурно нема да Ве остават рамнодушни и пасивни за време на Вашиот одмор. осетата на Pella и на Vergina е ескурзија која ќе ве води низ земјата на Големиот Александар. Патувањето се реализира со посета на споменатите антички локалитети, а во своето заокружување обично завршува со Солун. Пела е град кој во 4-от век п.н.е. бил главен град на Македонската Империја, а воедно и град во кој е роден Александар Велики. Турата продолжува кон Вергина каде ќе можете да ги видите археолошките остатоци од гробницата на Македонски кралеви, а за која воедно се мисли дека е и гробница на македонскиот крал Филип Втори. Посетата на Солун, секако нуди различни можности, а при ваква ескурзија најубаво е да се заврши со посета на тамошниот Археолошки музеј. Litohoro е мало гратче кое се наоѓа во падините на далеку познатата планина Олимп. Можноста да се искачите на туристичката панорама во близина на планинарскиот дом на Олимп е секако нешто што не би требало да се пропушти. Погледот кон сета Пиериа која во далечината се протега покрај сината морска шир е едноставно фантастичен. Оваа прошетка би требало да заврши со посета на малото планинско гратче, низ кое додека ќе прошетате по неговите стрмни улички, ќе купите убава домашна ракотворба или пак само ќе се одморите во некоја локална таверна. Kлисурата Tembi и црквата Agia Paraskevi (Св.Петка) Ова е посета која ви нуди прекрасна можност, во летната горештина да пронајдете свежина и малку мир од секојдневниот џагор и мешаница. Реката Пиниос која минува низ оваа клисура е носител на сето богатство на зеленилото кое го исполнува вашиот поглед, а пештерната црква посветена на заштитничката Св.Петка е секако најголемото кое со својата светост ги привлекува мноштвото посетители и верници кои тука доаѓаат на поклонение.

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

57.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА