ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
БАРСЕЛОНА
CITY BREAK - BARCELONA + Champions League Ticket
Период: 04 Дек/07 Дек 2016

Во цената е вклучено
- Авионска карта со WIZZ Air на релација Скопје - Барселона - Скопје
- 3 Ноќевања во Хотел ***/ на база ноќевањее со појадок
- Влезница за фудбалскиот натпревар Barcelona- Borussia Mönchengladbach на 04 Дек.
 (Влезница CAT 6)

Цена од 229

http://www.sportsemotions.com/media/BARCELONA2014.jpg


Барселона
– кралицата на Каталонија, освојува на прв поглед. Град со прекрасна архитектура, град кој го воодушеви Пикасо, градот на Гауди, Хуан Миро, Колумбо, паељи, град на современиот дизајн, град на брегот на Средоземното Море, град кој го крие звукот на брановите и тајните на морнарите, град каде мирисот на морето Ве опива и заведува. Само еден ден, секако не е доволен да ја сфатите магичноста со која Ве мами оваа кралска убавица. Улицата Рамбла, најпознатата авенија не само во Барселона туку и во цела Шпанија, големиот Аквариум - втор по големина во Европа, брдото Монжуик, катедралата Саграда Фамилија, стадионот Ноу Камп, Магичните фонтани, се само дел од најпознатите туристички атракции на оваа убавица кои ќе допринесат, Вашиот престој да биде врежан длабоко во Вашите спомени. Дозволете убавите работи едноставно да бидат дел од Вас.

Топ 10 места од интерес:

 
1.
Саграда Фамилиа
  2.
Големиот Аквариум
  3.
Брдото Мон Жуик
  4.
Ноу Камп
  5.
Музеј на Пикасо
  6.
Магичните фонтани
  7.
Улицата Рамбла
  8. Делото на Антонио Гауди
“Casa Mila”
  9.
Паркот Гуел
10. Шпанско село

Предлог програма:

1 ден Уживајте во прошетката по најпознатата улица „La Ramble”, споменикот на Колумбо, Катедралата Саграда Фамилиjа, плоштадите Каталонија и Шпанија, Магичната фонтана, прочуеното недовршено дело на Антонио Гауди „Casa Mila”, плажата Барселонета, брдото Мон Жуик...
2-3 ден Препорачуваме : Посета на паркот Гауди, Музејот на восочни фигури, музејот на Пикасо, музејот и фондацијата на Хуан Миро, Аквариумот, Шпанско село, одвојте дел од времето секако и за шопинг...Вечерта посветете ја на познатото Фламенко шоу и пробајте од единствената Сангриja.
4 ден Слободно време до заминување на аеродром. Препорачуваме два и пол часа пред лет да бидете на аеродром.

Цена од 154


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација Скопје–Барселона-Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / 3 BB

Летови: вторник и сабота 
* цената и саатниците зависат од моментално расположливите места.

Во цената на пакетот не е вклучено:
-
Трансфер: аеродром - хотел
- Препорачуваме трансфер со Aerobus, превоз до ценатрот на Барселона: 36 € во двете насоки.
- Приватен трансфер: aеродром - xотел = 58 € во еден правец

Sunotel Aston ***

Barcelona Center inn Hotel **

Century Park Hotel ***

Цена: од 154 €

Цена: од 137 €

Цена: од 179 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА