<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
LES MENUIRES

http://www.montagnettes.com/output/information/lieu/5/les-menuires-2015-1.jpgLes Menuires е ски ресорт во Belleville долината помеѓу Saint Martin de Belleville и Val Thorens во делот на Savoy во Франција. Ресортот има 48 ресторани, 39 ски лифтаи 62 стази. Ресортот нуди стази за професионалци и за почетници. Ресортот бил домаќин на машкиот слалом во алпско скијање на Зимската Олимпијада во 1992год. Ресортот е поврзан со 600км стази во Les Trois Valles, правејќи го еден најголемите скијачки ресорт во светот. Ресортот е основан во 1964год на височина од 1850м.http://www.azureva-vacances.com/var/plain_site/storage/images/individuel/les-telechargements/phototheque/les-menuires/le-village/presentation-generale/station-hiver-nocturne/5477527-4-fre-FR/Station-hiver-nocturne.jpg
Луѓето доаѓаат во Les Menuires првенствено за скијање. Иако Les 3 Valles останува главна атракција за скијачите, Les Menuires ги исполнуваат дури и најпребрливите скијачи, благодарејќи на големиот број различни типови на стази, квалитетен лифт систем. Водичите и ски инструкторите ќе ве однесат до скриените off-piste стази за скијање, акде што и најголемите авантуристи ќе ги исполнат своите желби. Урбаниот карактер на ресортот ќе ви понуди нова архитектура во сместувањето од приватни апартмани и резиденции до луксузни хотели издвојувајќи ги нивните фасади од камен и дрво. Ви нуди приватни базени и спа центри често вклучени во цената на сместувањето. Спортскиот центар La Croisette со аква спа центарот и вториот аква-забавен центар и спа центар во Les Bruyeres, 4km долгиот тобоган, скутерите на снег, збавите и претставите кои се даваат секоја недела ќе го направат вашиот престој уште позабавен и релаксирачки. Les Menuires ресортотпосебно внимение им обрнува на семејствата со деца, има два детски клубови, едниот од нив прифаќа деца од 3 месеци. Не не изненадува фактот што Les Menuires се наградени со „Family Plus” награда.http://img6.custompublish.com/getfile.php/3180348.1046.xpvaptfsye/2000x2000MENUIRES.jpg?return=www.ski-nordique.net

Население 3000 жители
160км писти за скијање
28км cross-country стази
81 стаза за скијање
8 црни стази за скијање
23 црвени стази за скијање
38 сини стази за скијање
12 зелени стази за скијање
5 забавни игралишта
1 сноу парк
2 стази за санкање
Со возило: По автопатите А1, А3, Е70, H4 ... и A43 до D117 во Salins-les-Thermes, Франција. Потоа на излез 40 од N90, по патот D117 до Saint Martin de Belleville - 1830km. Аеродромот на Женева е на 180км од ресортот. 

 

http://www.leskidunordausud.fr/photos/HIVER/menuires/station/plan_menuires.jpg

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛИ - ЗИМА 2016/2017

Les Bruyeres ****

RO од 114.4 €


 

Hotel Kaya ****

RO од 189.2

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА