ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
КОПАОНИК - Декември

КОПАОНИК - СОНЧЕВАТА ПЛАНИНА

Копаоник е величенствена планина, богата со води, ливади и шуми, со многу поволни климатски особенсоти, во чија околина се наоѓаат бројни и вредни културно-историски споменици. Најубавиот дел на Копаоник кој зафаќа површина од 12000 хектари кој се одликува со исклучителни природни вредности, прогласен е за национален парк 1981 год. Копаоник е највисокиот планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Највисок врв е Панчиќевиот Врв, кој е висок 2017 метри, а скијачките терени се наоѓаат на височина од 1650 до 2017 метри. Благодарение на скијачките терени, изградената инфраструктура (44 км уредени скијачки патеки и 20 жичарници), комфорните сместувачки капацитети, бројните натпрева-рувања кои се одржуваат во текот на годината како и на големиот број сончеви денови во текот на годината (200 просечно) поради кои со право го добил името Сончева планина, Копаоник го стекнал статусот на познат меѓународен скијачки центар. Снежните покривки започнуваат при крајот на Ноември и траат се до Мај, просечно 159 дена годишно. Копаоник се наоѓа на околу 330 км одалеченост од Скопје.

Декемвриски пакети во ски центар Копаоник

Grand Hotel & Spa  ****

Попуст 15% за резервации до 30.09.2016

Цените се изразени во € по лице за пакет, за уплати во денарска противредност

Понудата се однесува за престој во период 17.12 – 30.12.2016

Пакет

Услуга

1/2
1/3

1/1

1/3, 1/4, 1/5
family

1/2 sup

1/1 sup

7 ноќевања

HB

478

667

496

526

734

до 30.Септем

406

567

422

447

624

5 ноќевања

HB

367

517

384

404

569

до 30.Септем

312

439

326

343

484

4 ноќевања

HB

301

422

314

331

464

до 30.Септем

256

359

267

281

394

Дополнителни услови:               
- Дете 2-12 во придружба на двајца возрасни доколку користи посебен кревет - попуст 50% , доколку користи заеднички кревет бесплатно                
- Трето возрасно лице- попуст 20% во 1/3 соба               
               
Цената вклучува:               
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера -шведска маса)               
- Специјална Божиќна вечера на 25.12.2016               
- Неограничено користење на Spa & Welness центарот (затворен базен 18x9m, релакс зона, инфраред сауна, финска сауна, руска бања, тропски туш, турска бања, солена соба,               
тепидариум, фитнес, отворен базен и џакузи со топла вода.               
- Посебна програма за деца 3-12 год.- анимација со професионална грижа за децата и детскиот клуб од 10:00 -16:00               
- Wi-Fi               
- Хотелско осигурување               
- Ски остава               
               
Цената не вклучува (обавезно плаќање при резервација):               
- Такса за престој која за возрасни  изнесува 1 € по лице од ноќевање, за деца 7-15 години 0,50 € од ноќевање,  деца 0-7 години не плаќаат               
               
Специјални поволности:               
- Mожност за купување на ски-карта во хотелот               
- Попуст 20% на пакетите за ски или сноуборд обука               
- Попуст 10% за наем на  опрема од скијачницата на Хотел Гранд               
- Попуст 10% на "SkiDoo Avantura" (возење на моторни санки)               
                           
            

Hotel Angella****

Попуст 15% за резервации до 30.09.2016

Цените се изразени во € по лице за пакет, за уплати во денарска противредност

Понудата се однесува за престој во период 17.12 – 30.12.2016

Пакет

Услуга

1/2, 1/2+1
1/2+2, 1/1+1

1/1

1/2+2 апартман

7 ноќевања

HB

329

448

389

до 30.Септем

280

381

331

5 ноќевања

HB

258

351

304

до 30.Септем

219

298

258

4 ноќевања

HB

211

287

249

до 30.Септем

179

244

212

Дополнителни услови:             
-Дете 2-12 во придружба на двајца возрасни доколку користи посебен кревет - попуст 50% , доколку користи заеднички кревет бесплатно              
- Трето или четврто возрасно лице- попуст 20% во 1/2+1 соба или во 1/2+2 соба и 1/2+2 апартман             
             
Цената вклучува:             
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера -шведска маса)             
- Специјална Божиќна вечера на 25.12.2016             
- Неограничено користење на Spa & Welness центарот (џакузи, турска бања, финска сауна, инфра сауна...)             
- Посебна програма за деца 3-12 год.: анимација со професионална грижа за децата и детскиот клуб на од 10:00 -16:00             
- Додатоци за бебиња (исклучиво со претходна најава): греач за шишенца, маса за преслекување, кадичка, бебешко креветче, високо столче во ресторанот              
- Wi-Fi             
- Хотелско осигурување              
- Ски остава             
             
Цената не вклучува (обавезно плаќање при резервација):             
- Такса за престој која за возрасни  изнесува 1 € по лице од ноќевање, за деца 7-15 години 0,50 € од ноќевање,  деца 0-7 години не плаќаат             
             
Специјални поволности:             
- Mожност за купување на ски-карта во хотелот Grand             
- Попуст 20% на пакетите за ски или сноуборд обука             
- Попуст 10% за наем на  опрема во хотелот Grand             
- Попуст 10% на "SkiDoo Avantura" (возење со моторни санки)             
          

Apartments Konaci****

Попуст 15% за резервации до 30.09.2016

Цените се изразени во € по студио / апартман за пакет, за уплати во денарска противредност

Понудата се однесува за престој во период 17.12 – 30.12.2016

Пакет

Услуга

0+1
Студио
1-2 лица

1+1
Студио
1-3 лица

2+1
Студио
1-4 лица

3+1
Апартман
1-5 лица

 2+2
Апартман
1-6 лица

7 ноќевања

Наем

254

295

320

441

477

до 30.Септем

216

251

272

375

405

5 ноќевања

Наем

217

249

270

371

401

до 30.Септем

184

212

230

315

341

4 ноќевања

Наем

188

218

237

326

351

до 30.Септем

160

185

201

277

298

*Превземање на клучевите  на рецепција во Hotel Angela ****             
             
Цената вклучува:             
- Наем на студио / апартман             
- Еден влез дневно во Spa & Welness центарот на Hotel Angella**** , два часа во периодот 10-17:00ч. користење на џакузи, турска бања, финска сауна, инфра сауна...             
- Посебна програма за деца 3-12 год.: анимација со професионална грижа за децата и детскиот клуб на Hotel Angella**** од 10:00 -16:00ч             
- Ски остава во Хотел Ангела             
             
Цената не вклучува (обавезно плаќање при резервација):             
- Такса за престој која за возрасни  изнесува 1 € и осигурување 0,70 € по лице од ноќевање , за деца 7-15 години туристичка такса 0,50 € и осигурување 0,70 €  од ноќевање,  деца 0-7 години само осигурување 0,70 €  од ноќевање             
             
Специјални поволности:             
- Mожност за купување на ски-карта во хотелот Grand             
- Попуст 20% на пакетите за ски или сноуборд обука             
- Попуст 10% за наем на  опрема во хотелот Grand             
- Попуст 10% на "SkiDoo Avantura"             
             
НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА