ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
АЈНДХОВЕН

Ајндховен со сигурност не е првиот град кој што ќе ви падне на памет да го посетите при пристигнување во Холандија, но дефинитивно е град кој е вреден за посета. Компарирано со Амстердам, Утрехт или Хаг овој град е сосема спортивно од нив. За разлика од каналите и старите куќи на овие градови, Ајндховен Ви нуди модерна архитектура, уникатана комбинација од уметност и дизајн во музеите, галерии и настани, музички и културни случувања во неколкуте концертни сали, театри и бучен ноќен живот во околните пабови, кафулиња, барови, клубови кои секој од нив се приказни самите за себе.

Топ 10 места од интерес:

 1. Market Square
 2.
Црквата на Светото Срце
 3.
Св.Катерина црквата
 4.
Музејот на современа уметност
 5.
Архелошкиот музеј
 6. Историскиот музеј на отворено
 7.
DAF музејот
 8.
Genneper паркот
 9.
Stratumseind улицата
10. Stadswandelpark паркот

Предлог програма:

1 ден:
Присигнување. Индивидуален трансфер до xотел. Најдобриот начин за да го запознаете овој град е пешачејќи низ него или пак возејќи точак. Овој ден може да го поминете испивајќи го првото кафе на ''Market Square'' и посетувајќи ги црквите кои се наоѓаат во негова близина.
2 ден: Појадок. Препорачуваме: Еднодневен излет до Амстердам кој е оддалечен само на час и половина од Ајндховен.
3 ден: Појадок. Препорачуваме: Посета на Брисел - главниот град на Европската Унија, оддалечен 130км. Антверп одалечен на околу 90км. од Ајндховен, или пак ден посветен на посета на музеите кои ги има во изобилие во овој град, како што се музејот на современа уметност, археолошкиот музеј, историскиот музеј на отворено, или пак едноставно уживајте на целодневен пикник во некој од преубавите паркови.
4 ден: Појадок. Индивидуален трансфер до аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:   од 208


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје – Ајндховен - Скопје
- Аеродромски такси
- Летови: петок и понеделник 
- Хотелско сместување во хотел по избор ***/****, 3 RO - BB

* цената зависи од расположливите места на авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: Аеродром - Хотел
- Останати опции за превоз:
- "Шатл превоз" од Аеродром до центар 7 €, по правец. (информативно)
- Приватен трансфер со такси, од 25 €, по правец (информативно)

HOTEL NH BEST ***

HOTEL NH GELDROP ****

MERCURE HOTEL EINDHOVEN ****

Цена: 259 €

Цена: 229 €

Цена: 208 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА