ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
БАНГКОК И ПУКЕТ (авион)

 

 

БАНГКОК И ПУКЕТ

Пакет аранжмани

 

 

 

 

 

ноември

декември

јануари

ХОТЕЛИ

Кат.

Место

Соби

Услуга

9 ноќи

9 ноќи

9 ноќи

 

IBIS BANGKOK NANA

* * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.070 €

1.070 €

1.158 €

K HOTEL

Пукет

DEWAN BANGKOK

* * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.090 €

1.090 €

1.178 €

K HOTEL

Пукет

BANDARA SUITE SILOM

* * * *

Бангкок

DBL Superior

BB

1.074 €

1.074 €

1.132 €

K HOTEL

* * *

Пукет

IBIS BANGKOK NANA

* * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.030 €

1.030 €

1.198 €

PATONG RESORT

* * *

Пукет

DEWAN BANGKOK

* * *

Бангкок

DBL Superior

BB

1.079 €

1.079 €

1.217 €

PATONG RESORT

* * *

Пукет

BANDARA SUITE SILOM

* * * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.064 €

1.064 €

1.200 €

PATONG RESORT

* * *

Пукет

 

IBIS BANGKOK NANA

* * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.164 €

1.133 €

1.123 €

SEAVIEW PATONG

* * * *

Пукет

 

DEWAN BANGKOK

* * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.183 €

1.152 €

1.142 €

SEAVIEW PATONG

* * * *

Пукет

 

BANDARA SUITE SILOM

* * * *

Бангкок

DBL Standard

BB

1.168 €

1.136 €

1.127 €

SEAVIEW PATONG

* * * *

Пукет

Цените се изразени во ЕUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR=62 MKD)

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:       
1 ден    Полетување од Скопје со авиокомпанијата Fly Dubai во 13:05 часот, пристигнување во Дубаи  во 21: 05 , Полетување од Дубаи  во 22:35  часот, слетување во Бангкок во 07:35 часот нареден ден. Трансфер до хотел во  и сместување. Ноќевање.        
       
2 – 3 ден         БАНГКОК       
Прошетка по најубавите будистички храмови и палати на овој град (помеѓу останатите и Wat Po најголемиот храм во Бангкок со прочуената златна статуа на Буда), возење со небесниот воз (sky train), крстарење по Chao Phraya и уживање во специјалитеите на тајландската кујна. Се разбира неизбежна е и една од најпознатите традиционални масажи Thai масажа. Навечер се запознаваме со возбудливиот ноќен живот кој го нуди оваа метропола.       
       
4 -11 ден       ПУКЕТ                
Внатрешен лет од Бангкок до најубавиот остров Пукет. Сместување и бескрајно уживање на преубавите, тропски песочни плажи.  Можност да се посетат околните острови, познатиот  Phi Phi, островот на Џејмс Бонд.        l
Лет од Пукет во 00: 50,  во Дубаи 04: 30 , пристигнување во Скопје 12: 05 часот нареден ден.       


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:       
- Авионски билет Скопје -Дубаи- Банкок        
- Авионски билет Бангкок - Пукет       
- Сместување во соодветниот хотел според табелата во Бангкок, 2 ноќевања со појадок       
- Сместување во соодветниот хотел според табелата во Пукет, 7 ноќевања со појадок       
       
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:       
- Трансфери од аеродром до соодветниот хотел       
- Влезна виза за Тајланд 110  €       
- Патничко осигурување       
- Индивидуални трошоци       
       
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:       
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)       
        
НАПОМЕНИ:        
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ       
- Цената е дадена за миниум 2 лица       
       
Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.        
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите         
  
НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА