ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
COSTA / FAVOLOSA

COSTA FAVOLOSA - Замислете патување на многу посебенo и магично место: замок на вода со над 1000 соби, волшебни салони и скапоцен декор. Вашeтo патување ќе ве однесе во волшебна димензија, ќе го заживее вашето тело и стимулира вашиот ум. На Коста Фаволоса  ќе уживате во повеќе од 400 оригинални уметнички дела и над 6000 репродукции. Costa Favolosa e место каде што сите се среќни, каде што забавата трае од утро до вечер со театарски представи, диско клуб ,казина , барови....
Од вечните тишини на пустината до динамичноста по арапските пазари, Дубаи претставува каледиоскоп од незаборавни туристички атракции, каде што ќе уживате во богатиот микс на старото и нoвото, каде што сте во очекување на неочекуваното.

    COSTA FAVOLOSA 

  Итинерер: Savona (Italy) - Barcelona (Spain) - Marseilles (France) - Savona (Italy)
   
Ноќевања: 3 

Поаѓање од Savona: 19, 26 Април 2017


Цени од: 109 €
+ пристанишни такси 90 € 

    COSTA FAVOLOSA 

  Итинерер: Savona (Italy) - Barcelona (Spain) - Palma De Mallorca - Marseilles (France) - Savona (Italy)
   
Ноќевања: 4 

Поаѓање од Savona:  22, 25  Април 2017


Цени од: 159 €
+ пристанишни такси 90 € 

Costa Favolosa
 What makes it special?
 • Кристал, мермер, оникс и алабастер - гламурот на овој скапоцен материјал и елеганција воодушевува.
 • Секој ручек станува банкет подготвен со најголема грижа. Чувството на вкупната благосостојба ве опкружува на многу различни начини, но ништо не се споредува со чувството на релаксација кога сте нурнати во џакузи на верандата на вашиот Самсара свит, гледајќи во бескрајноста на морето.
 • Областа со 4D кино и најновата генерација на видео-игри со најинтересните Плајстејш игри. Виртуелни голф и гран-при симулатори. Ви овозможува да ги доживеете сите возбудувања.
 • СОДРЖИНИ:
 • Вкупно 1,508 кабини , вклучувајќи: 103 со директен пристап до бањата, 594 со приватен балкон, 56 апартмани, сите со балкон, 12 апартмани со директен пристап до бањата.
 • 5 ресторани, вклучувајќи го и клубот Favolosa и ресторанот
  13 барови, вклучувајќи "Kоњак пури и Бар" и "Kафе и чоколада"
 • 5 џакузи и 4 базени.
 • Самсара Спа: 6.000 m² на две нивоа, бањи, таласотерапи базен, третман соби, сауна, турска бања и солариум
 • 4D кино, театар на три нивоа, казино и диско
 • Гран-при симулатор и голф Симулатор.
 • COSTA - КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ               COSTA - ОПШТИ УСЛОВИ

   

  НАЗАД
  (c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
  Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
  tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
  email: info@savana.com.mk
   

  61.000 facebook likes


  ВИ БЛАГОДАРИМЕ
  НА ДОВЕРБАТА