<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
COSTA / DIADEMA

COSTA DIADEMA
-Mediterranean-

 

 

Брод

COSTA DIADEMA

     http://www.costacruise.com/contents/sezione_navi/DI/gallery/cabina/cabina.jpg  http://www.costacruise.com/contents/sezione_navi/DI/gallery/ristoranti/Ristorante_Fiorentino.jpg  http://www.costacruise.com/contents/sezione_navi/DI/gallery/ristoranti/Ristorante_Samsara.jpg  http://www.costacruise.com/contents/sezione_navi/DI/gallery/ristoranti/Vinoteca_Gran_Duca.jpg
СОДРЖИНИ:
 • 624 кабини вкупно, вклучувајќи: 94 suites сите  со приватни балкони
 • 3 ресторани, вклучувајќи buffet Grill & Pizzeria
 • 6 барови
 • 1 базен и 2 базени со масажи
 • Театар, казино, диско, интернет катче, библиотека, продавници, фото студио
 • ИТИНЕРЕРИ:

   

   COSTA DIADEMA

  9 ноќи/ 10 дена

    Италија - Франција- Шпанија

  Поаѓање од Савона: 29. декември 2016.

  Датум

  Интинерер

  Доаѓање

  Поаѓање

  29-12

  Savona

  -  

  18:00 

  30-12

  Marseilles

  08:00 

  17:00 

  31-12

  Barcelona

  09:00 

  01-01

  Barcelona

  -

  18:00

  02-01

  Palma De Mallorca

  08:00 

  18:00 

  03-01

  Cruising

  -  

  -  

  04-01

  Cagliari/Sardinia

  09:00

  18:00

  05-01

  Civitavecchia

  08:00 

  19:00 

  06-01

  La Spezia

  09:00 

  20:00 

  07-01

  Savona

  07:00 

  -  


   

  29 декември 2016

  Costa DIADEMA     Тип на кабина

  Цена по лице

  Пристанишна такса

  Внатрешна двокреветна кабина (кат. Classic)  

  959€

  150€

  Внатрешна двокреветна кабина (кат. Premium) 

  999€

  150€

  Надворешна двокреветна кабина (кат. Classic) 

  1159€

  150€

  Надворешна двокреветна кабина (кат. Premium)

  1259€

  150€

  Балконска двокреветна кабина (кат. Classic)

  1359€

  150€

  Балконска двокреветна кабина (кат. Premium)

  1459€

  150€

  ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 
  * Доплата за еднокреветна соба +30%; 
  * Задолжителна награда, бакшиш (tips): 10 € по ноќ по лице – возрасни; деца 4-14 години 5 €; деца под 4 години бесплатно;
  * Пијалоци на род;
  * Факултативни излети на копно;
  * Третман во wellnes центар, и козметички салон, тренинг со личен фитнес тренер;
  * Медицинска услуга;  
  * Паркинг на пристаниште: (9€-13€) од ден 
    
  ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
  * Проширен полн пансион (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек и ужина);
  * Гала вечера со Капетанот на бродот;
  * Забавене вечерна програма во салоните и баровите со жива музика; 
  * Тетатрски представи;
  * Влезници во казино и ноќен клуб;
  * Спортски активности (аеробик, strеtching, bodydancing и слични активносто со асистенциј ан аинструктов во сала за вежбање;
  * Користење на базени, сите забавни активности и анимации, Анимација за деца, сауна, пешкири, фитнес...

   COSTA - КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ               COSTA - ОПШТИ УСЛОВИ

  НАЗАД
  (c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
  Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
  tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
  email: info@savana.com.mk
   

  61.000 facebook likes


  ВИ БЛАГОДАРИМЕ
  НА ДОВЕРБАТА