ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
ТЕРМЕ ТУХЕЉ / HOTEL WELL ****

Опкружен со велнес градини, загорско зеленило и модерна архитектура во хармонија со природата, хотелот Well**** во Термите Тухељ содржи 264 соби со врвен квалитет. Освен во удобноста на собите, гостите може да уживаат и во бројните wellnes & spa услуги, богата анимација за деца и возрасни, и исклучително квалитетна гастрономска понуда. Вкупниот капацитет на хотелот Well e 264 единици, од кои се издвојуваат 12 апартмани, со кои добивате дополнителна удобност. Хотелските сместувачки капацитети се распоредени во 6 згради, од кои 126 се ново изградени соби и 138 преуредени соби, секоја од нив притоа нуди спој на елеганција и шарм со широка палета на бои. Собите се опремени со модерна опрема која им овозможува на гостите да се релаксираат и да уживаат. Секоја од нив е опремена со клима, сеф, LED ТВ, мини бара, фен, модерен мебел и „"smart management“ ситем кој им овозможува на гостите дополнително чувство на приватност и сигурност. Секоја соба е декорирана со уметнички дела на д-р по уметност госпоѓа Мирјана Дремпетич Ханжич Смолич.
Сите соби се двокреветни, меѓутоа дадена им можност на гостите да престојуваат во еднокреветни соби со доплата. Хотелот има 6 апартмани кои содржат една спална соба, дневна, бања со туш и балкон. Тие се дизајнирани за гостите кои сакаат да уживаат во елеганцијата на новиот хотел како и фамилии со деца со потреба од дополнителен комфор.

Дополнителни хотелски содржини:
• Сауна свет
• СПА е ВИТА центар
• Водена планета (внатрешен и надворешен дел)
• Адреналин парк
• Ресторан Лати
• Ресторан Замокот на Миханоч а la carte
• Елемент бар-ресторан (нуди пица и мексичка кујна)
• Тера бар (колачи, сладолед, лесни оброци и пијалоци)
• Инфинити бар

Термин 02.01.2017 – 29.12.2017

HOTEL WELL****

Цена на пакет

02.01.2017 – 29.12.2017

Пакет 3 дена (2 ноќи)

176 

Пакет 4 дена (3 ноќи)

264

Пакет 5 дена (4 ноќи)

316,8

Пакет 6 дена (5 ноќи)

396

Пакет 7 дена (6 ноќи)

475,2

Пакет 8 дена (7 ноќи)

523,6

Цените се дадени по лице за пакет.
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 ЕУР = 62 МКД

Цената вклучува:
• Сместување во одбраната соба према табелата;
- Premium соба-во новиот дел на хотел Вел: тоалет, фен, телефон, мини бар, ТВ, сеф, балкон
- Classic соба-во реновираниот дел на хотел Вел: тоалет, фен, телефон, ТВ, минибар.
• Богат појадок
• Домашна вечера со широк избор на загорски и национални специјалитети
• неограничено користење на базените на Водената планета
• капење во wellness центарот Termalija во Terme Olimia
• неограничено користење на фитнес
• ноќно капење во сабота во базените на Водената планета;
• бесплатен WI FI во просториите на хотелот
• Анимациски WELL програм
• Бањарка и пешкир во соба

Доплати:

·         туристичка такса 1 по лице на ден

·         полн пансион 12 по лице на ден

·         влез во светот на сауните 11 по лице

·         еднокреветна Premium соба 25 по лице на ден, Classic соба 15 по лице на ден,

·         апартман +20% од цената на пакетот по лице

 

Попусти:

·         Бесплатно сместување за деца до 5 год заедно во соба со две возрасни лица, на основниот кревет.

·         50% попуст за деца 5-12 год на пакетот на дополнително легло

·         30% попуст за деца 5-12 год на пакетот на основно легло

·         15% попуст за трето возрасно лице на дополнително легло

 

 

Хотелот го задржува правото на промена на цените.

 

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА