ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
КОПЕНХАГЕН

Посетете го највозбудливиот, најрелаксираниот и најкосмополитскиот град во Скандинавија, градот во кој се испишани најубавите бајки во светот - Копенхаген. Сместен е на два острова “Zealand” и “Amager”, претставува бизнис, културен и научен центар во регионот . Шетајќи низ неговите улици или пак пловејќи по неговите канали ќе се сретнете од најмодерни достигнувања на архитектурата до барокни зданија во кои ќе може да го испиете првото утринско кафе со прекрасен поглед на некоја од многуте палати со прекрасни градини од кои ќе ви застане здивот за миг.


Топ 10 места од интерес:

  1. Кралскиот театар
  2.
Музејот на Х.К Андерсен
  3.
Кристијаниа
  4. Старото пристаниште
  5
. Паркот Тиволи
  6
. Кристијанборг дворецот
  7
. Пивницата Карлсберг
  8.
Данскиот Парламент
  9.
Малата Сирена
10. Дворецот Амалинборг

Предлог програма:

1 ден Предлагаме разглед на градот и посета на: Фонтаната Гефион, Статуата на Малата морска сирена, Музејот на Х.К.Андерсен, Палатата Амалинборг – зимска резиденција на кралското семејство, Кристијанборг дворецот, Данскиот парламент, Националниот музеј.
2 ден Предлагаме: Посета на Малме во Шведска и возење преку најголемиот мост во Европа „Oresund link“, посета на Плоштадот Сторторгет, Статуата на кралот Карл X Густав, Градската куќа, Црквата Св. Петар, плоштадот на Густав Адолф, плоштадот Лила во кој ќе уживате во многубројните кафулиња и ресторани. Вечерта посета на познатата Карлсберг пивница.
3 ден Предлагаме: Посета на паркот Тиволи, изнајмување на велосипед и возење по улиците на градот, или пак крстарење по каналите.
4 ден Слободно време. Препорачуваме два часа пред летот да бидете на аеродром.

Цена:  од 260


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Виена–Копенхаген–Виена-Скопје
- Хотелско сместување во хотел *** / 3 BB
- Аеродромски такси

Летови: секој ден (со исклучок на вторник) 
* Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на Авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Јавен транспорт од аеродром до градот 5€


 Osterport ***

Copenhagen Star ***

Copenhagen Crown ***

Цена: од 260 €

Цена: од 279 €

Цена: од 285 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА