<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
COSTA / MEDITERANEAБрод

COSTA MEDITERRANEA - Карактеристичен по раскошниот ентериер, дизајниран по 17 и 18 вековните сицилиски палати, Коста Медитеранеа е совршен за оние гости кои сакаат да бидат третирани кралски.Tоа е брод инспириран од италијанската елеганција, со фини детали и богатство на уметнички дела. Тоа што го прави Коста Медитеранеа посебен е дефинитивно нeговиот стил на мебел во ренесансен и барок стил, исполнет со уметнички дела. Овие карактеристики, надополнети со одличната забава, вкусната кујна која нуди голем избор, како и големата листа на останати активности го прави овој брод очигледен избор. Кога гостите ќе пристигнат на Медитеранеа, веднаш се пречекани од луксузниот  Maschera d'Argento Atrium, како и високо-класниот декор на јавните простории на бродот. Штом веќе ќе бидат сместени, гостите може да посакаат да добијат релаксирачка масажа третман, или пак да се рекреираат во областа за аеробик и фитнес центарот. Други можни атракции за оние кои сакаат да бидат физички активни, одлична можност би биле 150м долгата трака за џогирање, како и тениското игралиште. Четирите базени нудат секојдневно разладување од жешкото сонце, а Казиното  Canal Grande е полн погодок за среќниците. Доколку сакате да се забавувате, не го пропуштајте шоуто во Осирис Театарот, или пак да ја посетите дискотеката на две нивоа Селва, како и клубот Медуза.

                          

СОДРЖИНИ:
На бродот може да се исхранувате во ресторанот на две нивоа  Degli Argentieri, бифето Perla del Lago, пицеријата  Posillipo. Пијалоци се служат во Roero Bar, Casanova Bar, Canal Grande Bar, Armonia Bar, Apollo Bar, Solarium Bar и Dioniso Bar. Дополнителни погодности на бродот вклучуваат  Squok Club, интернет кафето, менувачница, шопинг центар, медицински центар, перална и слично.
  • 1057 кабини вкупно, вклучувајќи: 40 велнес 620 со приватни балкони, 54 апартмани со приватни балкони и 4 велнес апартмани со балкон.
  • 4 ресторани, вклучувајќи ги (Клуб Медуза и велнес ресторанот)
  • 12 барови, вклучувајќи ги "Kоњак пури" и "Бар и вино Бар"
  • 4 џакузи, 4 базени еден за деца и тобоган
  • Ишија спа: фитнес центар, сауна, турска бања, УВА-зраци солариум, повеќенаменско спортско игралиште
  • Театар на три нивоа, казино и диско, виртуелниот свет, плејстејшн забава
  • Велнес Програмата е искуство што мора да се доживее барем еднаш во вашиот живот. Таа е посветена на луѓе кои се грижат за ум и тело, поставувајќи рамнотежа меѓу истите. Пријатното чувство трае во текот на вашета крстарење, претварајќи се во незаборавен спомен.
  • Велнес центарот Ишија е рај исполнет со интимност и тишина кои ќе ги обнови вашите сетила меѓу хидромасажните базени и сауната, парната соба и целосно опремената вежбална. Третманите се иновативни и насочени, со многу различни алтернативи да се грижи за вашето лице и тело.
ИТИНЕРЕРИ:

 

Costa MEDITERRANEA

7 ноќи / 8 дена

 
Италија - Шпанија - Франција

Поаѓање од Savone:
29. декември 2016.

         **ПРОМОЦИЈАТА МОМЕНТАЛНО ВАЖИ САМО ЗА 1/2 КАБИНИ**

Датум

Пристаниште

Доаѓање

Поаѓање

29-12 Четврток

Savona (Italy)

-  

16:30 

30-12 Петок

Naples (Italy)

14:00 

20:00 

31-12 Сабота

Palermo (Sicily)

09:00 

18:00 

01-01 Недела

Cruising

-  

-  

02-01 Понеделник

Palma De Mallorca (Spain)

08:00 

18:00 

03-01 Вторник

Barcelona (Spain)

09:30 

17:00 

04-01 Среда

Marseilles (France)

09:00 

17:00 

05-01 Четврток

Savona (Italy)

08:00 

-  

          Costa MEDITERRANEA      Тип на кабина

29 декември 2016

 

Цена по лице 

Пристанишна такса

Внатрешна двокреветна кабина (кат. Classic)  

759 €

160 €

Внатрешна двокреветна кабина (кат. Premium) 

809 €

160 €

Надворешна двокреветна кабина (кат. Classic) 

909 €

160 €

Надворешна двокреветна кабина (кат. Premium)

959 €

160 €

Балконска двокреветна кабина (кат. Classic)

1059 €

160 €

Балконска двокреветна кабина (кат. Premium)

1129 €

160 €

Деца до 18 год со две возрасни лица

бесплатно

160 €

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 
* Доплата за еднокреветна соба +30%; 
* Задолжителна награда, бакшиш (tips): 10 € по ноќ по лице – возрасни; деца 4-14 години 5 €; деца под 4 години бесплатно;
* Пијалоци на род;
* Факултативни излети на копно;
* Третман во wellnes центар, и козметички салон, тренинг со личен фитнес тренер;
* Медицинска услуга;  
* Паркинг на пристаниште: (9€-13€) од ден.
 
  
ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
* Проширен полн пансион (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек и ужина);
* Гала вечера со Капетанот на бродот;
* Забавене вечерна програма во салоните и баровите со жива музика; 
* Тетатрски представи;
* Влезници во казино и ноќен клуб;
* Спортски активности (аеробик, strеtching, bodydancing и слични активносто со асистенциј ан аинструктов во сала за вежбање;
* Користење на базени, сите забавни активности и анимации, Анимација за деца, сауна, пешкири, фитнес...

 COSTA - КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ               COSTA - ОПШТИ УСЛОВИ

 

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА