ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
МАЛМЕ

Лоциран во југозападна Шведска, Малме - некогашно рибарско пристаниште, денес претставува современ град со богатата историја, прекрасна архитектура, многубројни паркови и исклучително космополитски дух. Во 2007 година овој град беше прогласен за еден од 15те најзелени градови на планетата. Многубројните концертни и културни случувања, во 2013 година град домаќин на Евровизија, како и поврзаноста со Копенхаген се лајтмотив повеќе за посета на овој град.

Топ 10 места од интерес:

 1. Turning Torso зградата
 2. Malmö Stadsbibliotek
 3. Stortorget и Lilla torg - плоштадите
 4. Кралскиот парк
 5. Malmöhus - Замокот
 6. Црквата Св.Петар
 7. Sodergatan улицата
 8. Øresund мостот
 9. Риберсборг плажата
10. Пристаништето

Предлог програма:

1 ден: Присигнување. Индивидуален трансфер до xотел. Препорачуваме: пешачка тура и запознавање со околината, попатно посетувајќи ги надалеку познатата ''Turning Torso'' зградата, црквата Св. Петар, ''Storget'' и ''Lilla torg'' плоштадите, Малмо замокот. Вечера во некој од локалните ресторани кои нудат незаборавен поглед на градското пристаниште .
2 ден: Појадок. Препорачуваме: Еднодневен излет до Копенхаген (45 км.), минувајќи преку најдолгиот висечки мост во Европа (''Øresund Bridge''). Патувањето може да го изведете на тој начин што би изнајмиле возило, би патувале со воз или пак би користеле автобуски превоз.
3 ден: Појадок. Препорачуваме: посета на Риберсборг плажата, кралскиот парк, или пак шопинг ден по ''Sodergaten'' улицата која покрај шопингот ќе ви понуди и опуштено кафе-уживање.
4 ден: Појадок. Слободно време. Препорачуваме два часа пред летот да бидете на аеродром.

Цена:  од 290 €


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје - Малме - Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / на база 3 BB

* Цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: Аеродром - Хотел
Останати опции за превоз:
- Јавен транспорт од аеродром до градот, од 12 €, по правец (информативно).
- Приватен трансфер со такси, од 30 €, по правец (информативно).

Мercure Malmo
Hotel ****

Comfort Hotel ***

Quality Konserthuset Hotel ***

Цена: 307 €

Цена: 290 €

Цена: 328 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА