<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
CHAMONIX

http://www.chamonix.net/sites/default/files/images/homepage_gallery/gallery1.jpgChamonix-Mont Blanc повеќе познато едноставно како Chamonix се наоѓа на Алпите во регионот Auvergne – Rhone,  во југоисточна Франција. Првите Зимски Олимписки игри во 1924г. се одржани овде. Регионот има популација околу 8900 жители. Chamonix е еден од најстарите ски ресорти во Франција. Долината на Chamonix се протега од Servoz до Barberine -  Швајцарската граница. Главни ресорти се: Les Houches, Les Bossons, Chamonix, Les Praz, Argentiere, Montroc, Le Tour и Vallorcine.http://www.urbantravelblog.com/wp-content/uploads/2014/03/Chamonix-summer.jpg
Најглавните ски лифтови во долината се: Les Houches, во Chamonix: Le Brevent, најпознатиот лифт Aiguille du Midi кој што оди до врвот Aiguille du Midi,  во Les Praz се наоѓа La Flegere, во Argentiere е Les Grands Montets, во Le Tour/Vallorcine е Le Tour/Balme. Flegere е поврзан со Brevent, Le Tour/Balme е поврзан со Vallorcine. Снежниот парк се наоѓа во Les Grands Montets. Најпознатиот скијачки центар во Франција нуди 30.000 акри скијачки терен
Масивот Mont Blanc е на 4.810м височина
145 стази за скијање вклучувајќи 140км. ски површина, Augille de Midi 3843m, Les Grand Monets 3275m, Le Brevent 2525m, La Flegere 2450m Топови за снег. Од стазите: 52% се за почетници, 35% регуларни скијачи и 13% за напредни скијачи, Chamonix ски ареа: 12 црни писти (34км), 25 црвени писти (70км), 27 сини писти (46км) и 16 зелени писти (5км), Mont Blanc ски ареа: 65 црни писти, 183 црвени писти, 154 сини писти и 88 зелени писти
https://static1.chamonet.com/image_uploader/photos/50/large/winter-2015-16-season-dates-for-chamonix-valley-announced-chamonix-mont-blanc-valley-980.jpgЗа оние кои не скијаат има дополнителни зимски активности: возење со скутери на снег, алпинизам на мраз (најдобро со водич), пешачки тури на мраз и снег, возење на санки во придружба на кучиња. Посета на Алпскиот музеј и на опсерваторијата Монт Бланк. ..
Културно -забавниот живот во Chamonix е доста разновиден. Многубројни ресторани, кафулиња, пабови, барови, па дури и казино, ќе го исполнат вашето време надвор од терените. Репортажа за снег и отворен статус на лифтовите: www.chamonix.com/lifts,88,en.html На само еден час од аеродромот во Женева (95км) од каде што има редовни линии до Chamonix на секои два часа. Бус компанија Starshipper. Со возило (1700км) По автопатите А1, А3, Е70, А4 и Е25 до avenue de Geneve/ продолжувате по D1205 до Sallanches, Франција се исклучувате на излезот 20 од патот А40 и продолжувате по D1205, потоа возите по патот Route de Chamonix.
 

Image result for chamonix skiing

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛИ - ЗИМА 2016/2017

Hotel MORGANE ****

7 RO од 454.3 €


 

Le Refuges Des Aiglons ****

7 RO од 404.3

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА