ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
COSTA / LUMINOSA

COSTA LUMINOSA

-BLUE SKY Mediteran-

Брод

COSTA LUMINOSA е уникатен брод. Дизајнот, скапоцените и рафинирани материјали, заедно со новите атракции и архитектонски решенија го направиа овој брод шармантен и иновативен во исто време. Крстарењето со Коста Луминоса е патување низ светлината во сите негови форми: од транспарентноста на стаклените структури со огромен број рефлексии до лустерите од Мурано стакло. Енергијата на Спа Самсара ви овозможува чист адреналин во виртуелната реалност. 

     
СОДРЖИНИ
 • 1.130 кабини вкупно, вклучувајќи: 52 со директен пристап до Самсара Spa, 662 со приватен балкон, 106 свита со приватен балкон и 4 свита со директен пристап до Самсара Спа
 • 4 ресторани, вклучувајќи ги Клуб Луминоса и Самсара ресторанот
 • 11 барови вклучувајќи "Коњак пури и Бар" и "Кафе и чоколада"
 • 4 џакузи и 3 базени
 • Самсара Спа: 3.500 м2 на две нивоа, вкучувајќи теретана, теласотерапи, сауна, третман соби, турска бања и УВА-зраци солариум
 • Повеќенаменски спортски терен, базен.
 • 4D кино, театар на три нивоа, казино и диско
 • Гран-при Симулатор и голф симулатор и плејстејшн свет
  • Уметноста е гостин во Коста Луминоса, почнувајќи со "полулегната жена 2004", драгоцената скулптура од Фернандо Ботеро што ја исполнува централната сала на бродот, вклучувајќи и дела од Марио Доницети, најголемиот фигуративен сликар во денешно време, Силвано Гирардело, Елиса Роси, Флавио Лучини ...
  • Виртуелниот искуство во Коста Луминоса ги задоволува сите вкусови за сите возрасти: со својата PS3 конзола, 4D кино, голф и гран-при симулатори .
  • Самсара Spa, посветен на балансирање и заживување на вашето тело, според древните ориентални ритуали, вклучувајќи ги апартманите и кабините кои обезбедуваат директен пристап до бањата.
  ИТИНЕРЕРИ

  од Мај до Ноември 2017

       Хрватска, Италија, Грција

  ИСТОЧЕН МЕДИТЕРАН COSTA LUMINOSA

  ТРГНУВАЊЕ ОД
  ДУБРОВНИК
  ОД МАЈ ДО СЕПТЕМВРИ

   

  Ден

  Пристаниште

  Доаѓање

  Поаѓање

  1

  ДУБРОВНИК

  -  

  14:00 

  2

  ВЕНЕЦИЈА

  09:00 

  20:00 

  3

  ТРСТ

  07:00

  14:00

  4

  ПЛОВЕЊЕ

  -

  -

  5

  МИКОНОС

  14:00

  23:00

  6

  КАТАКАЛОН

  14:00

  20:00

  7

  КРФ

  08:00

  17:00

  8

  ДУБРОВНИК

  08:00

  -  

   

   

  Месец

   

  ДЕН

  ВНАТРЕШНА КАБИНА

  ПРОЗОРСКА КАБИНА

  БАЛКОНСКА КАБИНА

  ПО ЛИЦЕ ОД

  ПО ЛИЦЕ ОД

  ПО ЛИЦЕ ОД

  Мај

  05, 12, 19, 26

  379 EUR

  429 EUR

  529 EUR

  Јуни

  02, 09, 16, 23, 30

  429 EUR

  529 EUR

  629 EUR

  Јули

  07, 14, 21, 28

  479 EUR

  629 EUR

  779 EUR

  Август

  04, 11, 18, 25

  839 EUR

  999 EUR

  1259 EUR

  Септември

  01, 08, 15

  739 EUR

  899 EUR

  1159 EUR


   

   

     

  ИСТОЧЕН МЕДИТЕРАН COSTA LUMINOSA


  ТРГНУВАЊЕ ОД ДУБРОВНИК

  ОД СЕПТЕМВРИ ДО НОЕМВРИ


  Ден

  Пристаниште

  Доаѓање

  Поаѓање

  1

  ДУБРОВНИК

  -  

  14:00 

  2

  ВЕНЕЦИЈА

  09:00 

  20:00 

  3

  ТРСТ

  07:00

  14:00

  4

  ПЛОВЕЊЕ

  -

  -

  5

  АТИНА

  14:00

  20:00

  6

  КАТАКАЛОН

  14:00

  20:00

  7

  КРФ

  08:00

  17:00

  8

  ДУБРОВНИК

  08:00

  -  


   

   

   

  Месец

   

  ДЕН

  ВНАТРЕШНА КАБИНА

  ПРОЗОРСКА КАБИНА

  БАЛКОНСКА КАБИНА

  ПО ЛИЦЕ ОД

  ПО ЛИЦЕ ОД

  ПО ЛИЦЕ ОД

  Септември

  22, 29

  589 EUR

  699 EUR

  939 EUR

  Октомври

  06, 13, 20, 27

  539 EUR

  649 EUR

  889 EUR

  Ноември

  03, 10, 17, 24

  339 EUR

  449 EUR

  689 EUR

  .

     


  ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 
  * Доплата за пристанишна такса 140 €
  * Деца под 18 години крстарат гратис во кабина со двајца возрасни, со доплата на пристанишна такса 140 €

  * Доплата за еднокреветна соба на барање; 

  * Задолжителна награда, бакшиш (tips): 10 € по ноќ по лице – возрасни; деца 4-14г 5 €
  * Факултативни излети,  

  * Паркинг на пристаниште: (9€-13€) од ден 
   
   
  ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
  * Проширен полн пансион (3 главни оброци + ужина);
  * Крстарење според програмата 7 ноќевања / 8 дена, сместување во одбраната кабина за време на крстарењето на бродот, (бања/ WC), room service, сите забавни програми и наимации, представи во театар, влез во казино и дискотека, спортски активности - коритење на фитнес, базен, џакузи лежалки...
   

  COSTA - КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ               COSTA - ОПШТИ УСЛОВИ

  НАЗАД
  (c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
  Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
  tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
  email: info@savana.com.mk
   

  61.000 facebook likes


  ВИ БЛАГОДАРИМЕ
  НА ДОВЕРБАТА