ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
БРИСЕЛ

Главниот град на Белгија, Брисел, не е само главниот град на Европа. Ако досега не сте го посетиле Брисел, тогаш за Вас стои неоткриен еден встински мултикултурен град, кој ќе ве плени со својата архитектура, цветните плоштади со многубројните кафетерии, прекрасните паркови, готксите катедрали..... Брисел е познат по атомиумот, по вкусната кујна, познатото белгиско чоколадо, по немирниот дух на своите жители, бучните улици и големите шопинг центри. Белгија е родното место на стрипот па незаборавјте да го постетите „Comic Strip Centеr” и секако да се напиете од познатото белгиско пиво...

Топ 10 места од интерес:

 1. Атомиумот
 2. Паркот Мини Европа
 3. Главниот плоштад “ Grand Palace”
 4. Статуата Manneken Pis
 5. Кралската палата
 6. Comic Strip Centar
 7. Квартот Sablon
 8. Европскиот Кварт
 9. Wottamer
10. Паркот BRUPARCK

Предлог програма:

1 ден Препорачуваме: Посета на еден од најубавите плоштади во Европа со воодушевувачка архитектура “Grand Palace”, Катедралата Св. Михаил, Конгресната Хала, познатиот Атомиум, Судот, Градската Куќа, плоштадoт Ројал , Црквата и квартот Шаблон, Кралската Палата, Парламентот, срцето на Европската Унија , Советот на Министрите , Зградата на Европската Комисија и Европскиот Парламент. Ноќевање.
2 ден Препорачуваме посета на паркот Мини Европа, единстевн од овој тип , во кој се претставени 80 европски градови, и над 350 најзначајни архитетонски згарди . Белгија е земјата на чоколадото, па постете го музејот за чоколадо , и засладете се во познатата продавница за чоколади Wottamer.
3 ден Дозволети си прошетка низ прексрасните паркови на Брисел, прошетајте низ тесните улички на стариот град, и седнете на некој од плоштадите за да го вкусите познатото овошно пиво од цреша капини или праска.
4 ден Приватен трансфер до Аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:     од 189 € 


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје- Брисел - Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување *** / 4 BB

Летови: понеделник и петок
*цената зависи од моментално расположливите места на авио кампанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: Аеродром - Хотел
- Превоз со автобус: до европскиот каврт на секој половина час, цена 3 Еур
- Приватен трансфер со TAXI, цени од 30-45 Еур


VAN BELLE HOTEL ***

FLORIS USTEL MIDI HOTEL ***

GEORGE V HOTEL ***

Цена: од 189

Цена: од 222

Цена: од 229

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА