ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
АМСТЕРДАМ

Амстердам - градот на слободата и забавата, градот на уметноста и сликарството. Град кој може да се пофали со 1.600 културни настани во текот на годината и дури 40 музеи. Прошетајте со велосипед низ страиот дел на градот, дозволете си прошетка низ каналите на Амстердам, почуствувајте ја слободата на духот и едноставните и љубезни холанѓани. Посетети ги музеите на Ребрант и Ван Гог кои овде твореле.... Заминте си дома со едне луковица лале која некогаш била повредна од денес бесценетите уметнички дела на врвните холандски сликари.

Топ 10 места од интерес:

 1. Куќата на Ана Франк
 2. Музејот на Ван Гот
 3. Рајкс Музејот
 4. Улицата Спигел
 5. Бегинхов со најстарата куќа во   Амастердам
 6. Црвениот Кварт
 7. Пловење по каналите
 8. Плоштадот Дам
 9. Плоштадот
Rembrandtplein
10. Плоштадот Leidseplein

Предлог програма:

1 ден Присигнување. Индивидуален трансфер до Хотел. Препорачуваме велосипетска тура или пешачка прошетка со посета на : Стариот дел на градот, Главниот плоштад Дам, кралската палата, музејот на Мадам Тисо, Новата Црква, плоштадот Рембрант и статуата на познатиот сликар , куќата на Ана Франк.... Ноќевање.
2 ден Појадок. Препорачуваме ден на уметност , посета на музејскиот кварт со трите познати музеи, Градскиот Музеј, Музејот на Ван Гог и Рејксмузејот, најголемиот музеј во Холандија кој годишно го постуваат над 1.000 000 туристи, и кои содржи непорценлива збирка уметнички дела од “ Златното Доба “ на Холандија. Ноќевање.
3 ден Појадок. Препорачуваме пловење по каналите на Амстердам кои ви даваат посебен поглед на градот и неговата автентична архитектура, посета на пловечкиот цветен пазар и одмор во една од познатите кафетерии кои Холанѓаните ги викаат Brown Coffe , велат морате да ги посетите , да се напиете едно кафе за да се почувствувате како вистински холанѓанец.
4 ден Индивидуален трансфер до Аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:    од 205 €  


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје - Ајндховен - Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување **/*** - 3 RO / BB

Летови: четврток и недела (до март)
              понеделник и петок (од март ->)

*цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата и хотелите.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: Аеродром - Хотел - Аеродром 
- Препорачуваме - директна метро линија до центарот на градот
(до Schiphol Plaza, возовите поминуваат на секои 10 мин, а карта во еден правец чини 3,6 €)
- Останати опции за превоз: Шатл Аеродром – Хотел – Аеродром 17, 5 € , во еден правец.
- Приватен трансфер со TAXI, од 50 € по возило, во еден правец.


Hotel Inner

Hotel Sander

Westcord Art Hotel Amsterdam 3

Цена: 205 €

Цена: 250 €

Цена: 285 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА