ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
БЕРЛИН

Берлин, најголемиот и главниот град на Германија, нуди прекрасна комбинација на историја, ноќен живот, архитектура и култура. Берлин има скромни почетоци, но заедно со времето прераснува во европска велесила и по риунифицирањето во 1990 г. станува динамичен, креативен, вистински град метропола. Берлин истовремено е познат како еден од најзелените градови во Европа, над 60 % од неговата површина се паркови и реки. Создадете ги вашите нови спомени, токму тука.

Топ 10 места од интерес:

  1. Берлинскиот ѕид
  2. Меморијалната црква
  3. Дворецот Сансуси
  4. Дворецот Шарлотенбург
  5. Посета на Потсдам
  6. Посета на Пергамон
  7. Брандербушката порта
  8. Рајхстагот
  9. Новата национална галерија
10. Филхармонијата

Предлог програма:

1 ден Предлагаме разглед на градот и посета на: Меморијалната Црква, Европа-центарот, Новата национална галерија, Филхармонијата, плоштадот Потсдам, Sony центарот, плоштадот Александар плац, Градска куќа, ТВ кулата, Катедралата, Операта, Брандербуршката порта, Рајхстагот, остатоците од познатиот Берлински ѕид, Checkprint Charie e најпознатиот премин на Берлинскиот ѕид, а за многумина единствена можност за бегство од Источен во Западен Берлин.
2 ден Предлагаме : посета на Потсдам, еден од најубавите и најзелени градови во Германија и главен град на Бранденбург. Посета на прускиот дворец Сансуси, некогашна летна резиденција на кралот Фридрих Велики.
3 ден Предлагаме: прошетка до Островот музеј, комплекс од неколку музеи, меѓу кои и Пергамон, кој има непроценлива збирка на антиквитети.
4 ден Предлагаме разглед на стариот дел од градот.Индивидауален трансфер до аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:    од  160 € 


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Берлин-Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел ***/****, услуга 3 RO / BB  

Летови:  вторник и сабота (до октомври) 
               понеделник и петок (од ноември до март)
               вторник, четврток и сабота (од април ->)

* Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата и хотелите.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Јавен транспорт од аеродром до градот = 3 € (информативно)
- Трансфер со TAXI = 35–45 €, во еден правец за две лица (информативно)
- Приватен трансфер: 74 € по правец за 2 лица (информативно)

Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof

Novotel Berlin Mitte Hotel

Novotel Suites Berlin City Potsdamer Platz

Цена: од 160

Цена: од 200

Цена: од 245

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА