<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ВИЕНА- Концерт Andre Rieu

ВИЕНА- Концерт Andre Rieu

https://www.wien.info/media/images/eistraum-eislaufen-rathaus-3to2.jpeg/image_leading_article_teaserhttp://www.andrerieutranslations.com/sitebuilder/images/Andre_Rieu_Vienna-809x461.jpghttp://airpano.ru/files/Vienna-Austria/images/image4.jpg

15 ЈУНИ 2017                         СКОПЈЕ – ВИЕНА

Состанок со групата на паркингот кај Хотел Холидеј Ин  во 17:00 часот и поаѓање за Виена во 18:00ч. Ноќно патување преку Србија и Унгарија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

16 ЈУНИ   2017                         ВИЕНА
Пристигнување во пладневните часови во Виена и панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, палатата Белведере, катедралата Св. Стефан, зимскиот дворец Хофбург... Во попладневите часови сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. Вечерта, трансфер до центарот и слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во хотел . Ноќевање.

17 ЈУНИ  2017                          ВИЕНА- КОНЦЕРТ 
Појадок.
По појадокот- предлагаме: Факултативна посета со автобус до дворецот „Шенбрун“- разглед со локален водич по познатата летна Хабзбуршка резиденција, кој е изградена 1700 година  или слободно време за индивидуална прошетка низ Виена. Во попладневните часови  враќање во хотел, краток одмор пред концерот. Организирано поаѓање на концерот на  Andre Rieu. Враќање во хотел. Ноќевање.

18 ЈУНИ  2017                        ВИЕНА- СКОПЈЕ
Појадок.
По појадокот напуштање на хотелот и можност за факултативна посета Дунавската Кула, која со својата висина од 252 м. претставува највисоката градба во Австрија од каде се нуди прекрасен поглед од 360о на градот) По посетата на Дунавска кула, заминување кон некој шопинг центар. Во попладневните часови, поаѓање кон Скопје со попатни паузи за одмор и царински формалности.

19 ЈУНИ  2017                                 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во предпладневните часови.

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во 1/2 соба РАНА УПЛАТА

(резервации до и заклучно со 20.02.2017)


185 € /  11.470 мкд

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во ½ соба

199 € / 12.338 мкд

доплата за еднокреветна соба

40 € / 2.480 мкд

Во цената на аранжманот е вклучено:
Превоз со високотуристички автобус
Сместување во хотел во Виена со 3* на база на 2 НП (ноќевање/појадок)
Разглед на Виена со локален водич
Концертот на “Andre Rieu” (превоз+влезница – строго ограничен број) Wiener Stadhalle
Професионален туристички придружник
Организација и реализација на програмата

Во цената на аранжманот не е вклучено:
Влезница за дворецот Шенбрун (превоз + влезница + локален водич) – 35€
Дунавска Кула (превоз + влезница) – 10€
Патничко осигурување

Напомена :
Организатор на ова патување е Т.А Атлас корпорејшн Скопје
За резервации потребен е аванс од 30% од вкупнот износ на аранжманот.
Целосна уплата, 15 дена пред започнување на аранжманот
Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот , да ја промени и цената на аранжманот.
Доколку не се оствари минималниот број на патници, Организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.

ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА  НА АРАНЖМАНОТ ПОТРЕБЕН Е МИН.ОД 40 ПАТНИЦИ
Плаќањето ќе се врши исклучително во денари по курс од 62мкд за 1€

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА