ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
ПАМПОРОВО

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛИ - ЗИМА 2016/2017

Пампорово е модерен туристички ски центар, кој е уникатен по едно нешто – Пампорово е нај сончевиот планински ресорт во Европа со преку 270 сончеви денови годишно. Пампорово лежи високо на Родопите, сместен во прекрасна, густа, борова шума. Пампорово е одлично место за скијање, шетање, со многу модерни хотели, барови, ресторани, скијачките патеки се со должина од 17,5 км, а ресортот располага и со Крос Кантри патеки (25 км), што го прави интересно место за секаков тип на туризам и забава.

ХОТЕЛИ ВО ПАМПОРОВО

ORLOVETZ *****

BB од 29.5 €

PAMPOROVO *****
http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/254/25448252.jpg
BB од 20.9 €

ORPHEUS ****
http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/227/22773476.jpg
BB од 22.6 €

FINLANDIA ****
http://r-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/115/11593442.jpg
HB од 22 €

PERELIK PALACE ****

BB од 21.5 €

 THE CASTLE ***

BB од 20.9 €

MURALITSA ***

HB од 22 €

DAFOVSKA ***

HB од 22 €

STREAM RESORT ***

BB од 20.4 €

PRESPA ***

HB од 21.5 €

PERELIK ***

AI од 45.1 €
 

 FOREST NOOK ***

HB од 22.6 €

 

SKI SERVICES

 


Надморска висина на Пампорово

1650 м.

Локација на ски терените

1926-1450 м.

Вкупна должина на ски патеките

  • Алпски: 17,5 км
  • Крос кантри патеки: 25 км

Патеки

Зелени

1

Сини

5

Црвени

4

Црни

3

Најдолга патека

3800 м.

Вкупно ски лифтови: 18

Жичарници: 8

Ски лифт (и за деца): 13

Капацитет на ски лифтовите

9900 лица/час

Работно време на ски лифтовите

08:00 – 16:35

Стандардни ски часови

10:00 – 12:00

13:00 – 15:00

Времетраење на часовите

4 часа/дневно

Ски школа за деца

Од 7 до 12 год.

Сноуборд школа и опрема

Од 13 год.

Ски детска градинка

За деца од 5 до 8 год.

Ресторани на патеките

Има

Забелешка: Имајте предвид дека ски и сноуборд услугите кај нас се поевтини, отколку на лице место

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА