<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
LА ROSIERE

http://res.cloudinary.com/holiday-images/image/upload/q_75,w_1600,h_900,c_fill,fl_keep_iptc/v1373553384/france/la_rosiere/images/resort_la_rosiere_8.jpghttp://www.skieur.com/media/guide_station/img/la_rosiere2.jpgLa Roisere е ски ресорт во југоисточна Франција. Лоциран е на територијата на општина Montvalezan,во регионот Savoie. На 1850м надморска височина овој ски центар почнал да се развива во раните 1950 години, на местото на едно страо селце и бил поврзан со околното италијанско одморалиште La Thuile во 1984г преку два прилично долги лифта преку Little St Bernard Pass. La Rosiere е релативно мал ски ресорт со 150км ски стази. Ски регионот на L'Espace San Bernardo (кој го вклучува и Thuile) од 2008г вклучува 6 зелени и 23 сини стази за почетници, 32 црвени и 6 црни стази за понапредните скијачи. Со една ски пасс карта овој интернационален ресорт ви ги нуди двата поврзани ресорта Францускиот Sanhttp://www.karkonosze.pl/img/images/slider/qBWCvYBansko%20Ski%20slopes.jpg Bernardo и италијаснкиот La Thuile.
https://cdn.j2ski.com/i/j2ski_wallpaper_4.jpgОд останатите услуги ресортот нуди: Нордиско скијање, Санкање со кучиња, Параглајдинг, Нуркање под мраз, Cross Country пешачање, Сноуборд...
Со возило: По автопатите А1, А3, Е70, H4 ... и Е25 до N66 во Lutterbach, Франција. Потоа на излез 16b од A36, по патот N66 и D35B до Crosses dessous во La Rosiere - 1888km. Аеродромот на Женева е на 210км од ресортот.

 

http://www.igluski.com/images/_i60158203.jpg

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛИ - ЗИМА 2016/2017

Le Roc Noir ****

RO од 350 €

LES MARMOTTONS ****
http://www.mgmfrenchproperties.com/photos/programmes/sliders/P_slider_rosiere_marmottons_pers-5_119_en.jpg
7 RO од 184.8 €

Les Cimes Blanches ****

7 RO од 210

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ
https://static1.alpedhueznet.com/image_uploader/photos_70/large/alpe-d-huez-skier-above-town.jpg
7 RO од 336 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА