ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
БЕЛГРАД

Најголемиот и главниот град на Србија - Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и Сава, овој град лесно ќе се вреже во меморијата и душата на секој патник. Иако целосно и припаѓа на Источна Европа, Белград дише западен воздух, предизвикувајќи го она посебно чувство, создадено во некое од неговите скриени катчиња, исто како кај француските градови. Голем број на туристи веќе ги имаат откриено убавините и богатствата на овој град, кои беа непознати до неодамна. Љубителите на културата тука ќе може да уживаат во архитектурата и музеите, додека вљубениците на лудата забава, неуморно ќе можат да го истражуваат незапирливиот, белградски, ноќен живот.

Топ 10 места од интерес:

  1. Калемегдан
  2.
Плоштадот на Републиката
  3.
Кнез Михајлова
 
4. Скадарлија
  5
. Народен театар
  6
. Народното собрание
  7.
Споменикот на победникот
  8.
Сплавовите на Дунав
  9.
Музејот на Никола Тесла
10. Храмот Св.Сава

Предлог програма:

1 ден:
Предлагаме разглед на градот и посета на: Калемегдан, плоштадот на Републиката, Кнез Михајлова, Скадарлија, плоштадите Теразија, Славија, храмот Св. Сава, споменикот на победникот каде може да го видите влевањето на реката Сава во Дунав.
2 ден: Предлагамe: посета на музејот на Никола Тесла, можност за посета на зоолошката градина во Белград, прошетка по Кнез Михајлова и Калемегдан, крстарење по Сава и Дунав.
3 ден: Слободно време. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:    од 169  


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Белград–Скопје (Jat Airways)
SKP-BEG 06.00 – 06.55
BEG-SKP 21.30 – 21.45
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / 2 BB

* Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Јавен транспорт од аеродром до градот = 2,5 €
- Трансфер со TAXI = 15-35 €, во еден правец за две лица

Hotel Royal ***

Belgrade City Hotel ****

Hotel Zira ****


Цена: од 169 €


Цена: од 210 €


Цена: од 175 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА