ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - ТЕРМЕ ЧАТЕЖ

ПАКЕТ МИНИ ОДМОР

3 полупансиони – 4 дена капење


Специјална понуда за фамилии,

Прво дете до 12 год. и Второ дете до 6 год. БЕСПЛАТНО!

 

Тип на соби/ термин

02.01 - 14.04.2017

18.04 - 26.04.2017

03.05 – 30.07.2017

28.08 – 29.12.2017

15.04 – 17.04.2017

27.04 – 02.05.2017

31.07 – 27.08.2017

Хотел Терме 4*

DBL без балкон

183 / дополнителен ден 61

210 / дополнителен ден 70

DBL со балкон

204 / дополнителен ден 68

231 / дополнителен ден 77

SGL без балкон

249 / дополнителен ден 83

276 / дополнителен ден 92

SGL со балкон

270 / дополнителен ден 90

297 / дополнителен ден 99

Доплата за апартман 70 €/ден.

Хотел Топлице 3*/4*

DBL депанданси 3*

183 / дополнителен ден 61

210 / дополнителен ден 70

DBL хотел 4*

204 / дополнителен ден 67

231 / дополнителен ден 77

SGL депанданси 3*

249 / дополнителен ден 83

276 / дополнителен ден 92

Доплата за свит 45 €/ден, за апартман  55 €/ден.

Хотел Чатеж 3*/4*

DBL со балкон

189 / дополнителен ден 63

216 / дополнителен ден 72

SGL со балкон

243 / дополнителен ден  81

270 / дополнителен ден 90

Доплата за свита 45 €/ден.

Хотел Жустерна 3*

DBL без балкон

168 / дополнителен ден 56

201 / дополнителен ден 67

DBL со балкон

189 / дополнителен ден 63

222 / дополнителен ден 74

SGL без балкон

222 / дополнителен ден 74

255 / дополнителен ден 85

SGL со балкон

243 / дополнителен ден 81

276 / дополнителен ден 92

Доплата за свита со балкон 45 €/ден, за апартман со балкон  55 €/ден.

Цените се дадени по лице за пакет 3 ноќи/4 дена.

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1€=62МКД.Во цената е вклучено:

• Хотел Терме 4*: минимум 3 полупансиони, неограничено капење во внатрешниот и надворешниот базен на хотелот Терме, сауна, фитнес, 2 влеза дневно во зимската и летната термална ривиера, еден влез дневно во базенскиот комплекс на хотелот Чатеж, анимациска програма.
• Хотел Топлице 4*/3*: минимум 3 полупансиони, користење на фитнес студиото, 2 влеза дневно во зимската и летната термална ривиера, богата анимациска програма.
• Хотел Чатеж 3*: минимум 3 полупансиони, капење во базенскиот комплекс на Хотелот Чатеж, еден влез дневно во зимската или 2 влеза дневно во летната термална ривиера, богата анимациска програма.
• Хотел Жустерна 3*:
минимум 3 полупансиони, неограничено капење во базените на Аквапаркот, паркинг, богата анимациска програма.


Услови за деца:
• прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО!
• второ дете до 6 години – БЕСПЛАТНО!
• второ дете до 12 години – 50% попуст на цената на пакетот на дополнителен кревет.
• возрасно лице со 1 или 2 деца до 12 години, плаќа SGL use.
• трето возрасно лице на дополнителен кревет -15% попуст на цената на пакетот.


Напомени:
• Поврзувачки ходник ги води гостите од хотел Чатеж и хотел Топлице до зимската термална ривиера.
• Доплата за туристичка такса и пријава 2,77€ по лице на ден, директно во хотел на рецепција.

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА