ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
МИНХЕН

Германскиот град кој со право го заслужува епитетот најкосмополитски или пак град ''со срце'' е престолнината на Баварија, Минхен. Град во кој се испиваат безброј кригли на пиво во месец октомври, изобилието на прекрасни дворци, плоштади, градини, музеи, беспрекорни авении, го прават овој град една од најпоскуваните германски дестинаци. Миксот на архитектура од рококо палати кој кулминира со најсовремени архитектонси решенија, многубројните езера во самиот град и неговата околина, ноќниот живот, како и самите негови жители кои прават да се чуствувате добродојдено во секое време, го даваат впечатокот на дестинација која секако треба да ја посетиме.

Топ 10 места од интерес:

  1. “Marienplatz”
  2. „Frauenkirche“ катедралата
  3. „Neuschwanstein Castle“
  4. „Deutsches Museum“
  5. „English Garden“
  6. “Kaufingerstrasse”
  7. Музејот на BMW
  8. “Hofbräuhaus”
  9. Олимпискиот комплекс
10. Езерото Старнберг

Предлог програма:

1 ден Предлагаме разглед на градот и посета на: Операта, Карсплац, Каролиниот плоштад со обелискот, Леополдовта улица, Старата градска куќа (Ратхаус),Триумфалната капија, во вечерните часови посета на некој од локалните ресторани со традиционална храна.
2 ден Предлагаме : Посета на Старнберг езерото кое е одалечено на 25км од Минхен и кое е опкружено со Баварските Алпи и прекрасен пејсаж или пак Езерото Simssee каде што се наоѓа палата во рококо стил изградена по моделот на Версај, во вечерните часови посета на некоја од локалните пивници каде што се точи надалеку познатото баварско пиво.
3 ден Предлагаме: релаксиран ден пред кога може да ја посетите познатата минхенска зоoлошка градина која брои над 5000 видови на животни или пак Англиската градина која претставува'' Зеленото срце“ на Минхен и е со големина на Централ парк во Њујорк.
4 ден Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:     од 155 € 

* цените се дадени по лице за сместување во соба 2+2 
** деца до 12 год. БЕСПЛАТНО во хотел!


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Меминген-Скопје
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел ***/****, на база 3 RO / BB

Летови: вторник, четврток и сабота (октомври до март)
              четврток и недела (од април ->)

*Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата и хотелите.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Автобуски превоз од аеродром до Минхен од 22 € (информативно)
- Трансфер со TAXI 60-70 €, во еден правец за две лица (информативно)

Nh Munchen City Sud Hotel

Novotel Munchen City Arnulfpark Hotel

Hotel Vitalis

Цена: 155 € 

Цена: 195 € 

Цена: 225 € 

* цените се дадени по лице за сместување во соба 2+2 
** деца до 12 год. БЕСПЛАТНО во хотел!

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА