ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ЛЕТО ВО КАВОС 2017

 

01.ден         СКОПЈЕ - ИГУМЕНИЦА - КРФ
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 00:10 часот. Поаѓање за Грција во 00:30ч. Ноќно возење со попатни одмори. Пристигнување на пристаништето Игуменица во претпладневните часови. Превоз со траект до островот Крф. По пристигнувањето, трансфер до Кавос и сметување во објектотот за престој. Слободно време за одмор и индивидуални активности. Ноќевање.

од 02. до 09.ден         КРФ - КАВОС
Денови за одмор во Кавос, со можност за дополнителни активности и прошетки. Комуникација со локалните претставници на агенцијата, за користење на евентуални факултативни излети и посети. Ноќевање.

10.ден         КРФ - ИГУМЕНИЦА - СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 09:00 часот. Во попладневните часови, заминување на траект. По пристигнување на пристаништето во Игуменица, патувањето продолжува кон Македонија. Возење со повремени попатни одмори. Пристигнување во Скопје, во доцните вечерни часови.

термини на поаѓање и сместување

19.јули

28.јули

сместување и превоз

9 ноќевања

9 ноќевања

214

224


- Термините објавени во табелата се однесуваат на деновите на поаѓање и сместување на групите.
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице, со сместување во двокреветно студио, на база девет ноќевања и автобуски превоз.
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1€ = 62MKD).

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Превози со треаект на релација: Игуменица - Крф (Лефкими) - Игуменица
- Трансфери на Крф: Лефкими - Кавос – Лефкими
- Панорамски разглед на градот Крф (во пристигнување или во заминување на групите)
- Сместување во објект *** (студија или апартмани) во Кавос, на база 9 ноќевања
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Доплата при сместување на трето лице во студио и на трето и четврто лице во апартман
- Факултативни излети и посети за време на летувањето
- Влезници за музеи и културно-историски споменици
- Туристичко патничко осигурување

НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА