ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА (авион)
 

 

Доминиканска Република

Пакет аранжмани

 

 

 

 

 

Oктомври

Ноември

Декември

Jануари

ХОТЕЛИ

Кат.

Место

Соби

Услуга

10 ноќи

10 ноќи

10 ноќи

10 ноќи

VIK ARENA BLANCA & VIK CAYENA BEACH

* * * *

Пунта

DBL Standard

AI

1.386 €

1.400 €

1.386 €

1.569 €

Кана

OCCIDENTAL CARIBE

* * * *

Пунта

DBL Standard

AI

1.365 €

1.460 €

1.590 €

1.875 €

Кана

PARADISUS PUNTA CANA RESORT

* * * * *

Пунта

Junior Suite

AI

1.950 €

2.120 €

2.120 €

2.210 €

Кана

GRAND PALLADIUM HOTEL BAVARO RESORT & SPA

* * * * *

Пунта

DBL Standard

AI

1.523 €

1.405 €

1.405 €

1.690 €

Кана

PRINCESS BAVARO ALL SUITES RESORT & SPA CASINO

* * * * *

Пунта

DBL Standard

AI

1.647 €

1.565 €

1.565 €

2.229 €

Кана

Цените се изразени во ЕUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR=62 MKD)

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:       
1 ден
    Полетување од Скопје во 05:50 часот, пристигнување во Франкфурт во 10: 40 , Полетување од Франкфурт во 21: 55 часот, слетување во Пунта Кана во 03:15 часот. Трансфер до хотел во Пунта Кана и сместување. Ноќевање.        
       
2 ден до 9 ден           
Престој во избраниот хотел на база all inclusive се вклучено, слободно време за индивидуални активности и одмор.        

10 ден                           
Трансфер до аеродром во Пунта Кана. Полетување во 15:25 часот , слетување во Франкфурт во 05:55 наредниот ден , пристигнување Скопје во 22:45 часот.       
       
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:       
-
Авионски билет Скопје -Загреб -Франкфурт - Пунта Кана - Франкфурт -Загреб -Скопје        
- Сместување во одбраниот хотел на база на 10 ноќевања на all inclusive (се вклучено)       
       
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:       
- Аеродромски такси во износ од 250  € (износот е променлив)       
- Трансфери од аеродром Пунта Кана до соодветниот хотел       
- Патничко осигурување       
- Индивидуални трошоци       
       
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:       
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)       
        
НАПОМЕНИ:        
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ       
- Цената е дадена за миниум 2 лица       
       
Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите    
НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА