ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
ЛАРНАКА

Ларнака - еден од најстарите градови на светот, главен град на Кипар, град со испреплетени години историја, култура и уметност, во кој се измешале повеќе цивилизации како Персиjци, Грци, Египќани, Византици, Отоманци, Турци и Британци. Град со посебен шарм и поволна блага клима, кој треба да се посети.

Топ 10 места од интерес:

  1. Стар Китон (Ларнака)
  2. Паркот на камилите
  3. Неолитски споменик- “Choirokoitia“
  4. Големата џамија-Кебир
  5. Хала Султан Теке
  6. Солено Езеро
  7. Црква Аг.Лазарос
  8. Археолошки музеј Пиеридес
  9. Плажа Финикудес
10. Манастир Ставровуни

Предлог програма:

1 ден Предлагаме разглед на градот и посета на: центарот на Ларнака, посета на Големата Џамија, Хала Султан Теќе, посета на некое од ноќните кафулиња со наргилиња. Ноќевање.
2 ден Предлагаме посета на Соленото езеро, паркот на камилите со можност за јавање, неолитскиот монумент Чирокита. Ноќевање.
3 ден Предлагаме разглед на манастирот Ставровуни и црквата Аг.Лазарос или посета на некоја локална плажа. Ноќевање.
4 ден Предлагаме шопинг во центарор на градот или посета на плажата.
5 ден Индивидауален трансфер до аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:  од 281  


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Солун-Ларнака-Солун,
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / 4 BB

Летови: среда и недела
*Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на Авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: Аеродром- Хотел
- Трансфер со TAXI во Ларнака, 30-40 €, во еден правец за две лицa
- Трансфер до Солун

Hotel Cactus **

Hotel Flamingo ***

Hotel Larco **

 

 Цена: 281 €

Цена: 308 € 

 Цена: 285 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА