ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
БОРОВЕЦ

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛИ - ЗИМА 2016/2017

Боровец лежи на северните падини на планината Рила на надморска височина од 1350 метри и има одлична локација, земајќи го предвид фактот што е во непосредна близина на највисокиот планински врв на Балканот, Мусала (2925м) и на само 72 км одалеченост од Софија. Падините околу Боровец се покриени со снежна покривка од преку 1,5 метар во периодот од Ноември до Мај, по што се приметува дека овде зимската сезона трае повеќе од пололвина година. Со околу 40 км ски патеки модерно опремени со сета потребна ски инфраструктура, Боровец претставува одлично место за одмор и забава.

ХОТЕЛИ ВО БОРОВЕЦ

FESTA WINTER PALACE ****

2 BB од 69,4 €

BOROVETS HILLS *****

2 HB од 80.4 €

FESTA CHAMKORIA ****

2 HB од 49,6 €

RADINA'S WAY ****

2 HB од 61,6 €

EUPHORIA CLUB & SPA ****

2 BB од 51,8 €

ICEBERG ****

2 HB од 44 €

ICE ANGELS ****

2 HB од 95.8 €

YASTREBETS ****

7 BB од 408.1 €

YANAKIEV ****

4 HB од 62.8 €

FLORA COMPLEX ****

2 HB од 59.4 €

FLORA ****

2 RO од 41.8 €

FLORA RESIDENCE ****

2 HB од 59.4 €

LION ****

5 HB од 157 €

WHITE HOUSE ****

2 HB од 37.4 €

RILA ****

2 HB од 76 €

SAMOKOV ****

2 BB од 54 €

IGLIKA PALACE ****

2 HB од 56.2 €

BREZA ***
http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/232/23276384.jpg
2 HB од 57.2 €

BOROVETS GARDENS ***

2 RO од 38.6 €

BOR / EDELWEISS ***

2 BB од 39.6 €

SOKOL ***

2 HB од 50.6 €

MURA ***

2 HB од 52.8 €

MALINA ***

2 RO од 44 €

YAGODA ***

2 RO од 33 €

ELA ***

3 BB од 48.4 €

 

SKI SERVICES


Надморска висина на Боровец

1323 м.

Локација на ски терените

2560-1323 м.

Вкупна должина на ски патеките

  • Алпски: 40 км
  • Крос кантри патеки: 20 км

Патеки

Сини

3

Црвени

13

Црни

4

Најдолга патека

1200 м.

Вкупно ски лифтови: 16

Гондола: 1

Жичарници: 3

Ски лифт (и за деца): 12

Капацитет на ски лифтовите

10000 лица/час

Работно време на ски лифтовите

08:30 – 16:30

Стандардни ски часови

10:00 – 12:00

13:00 – 15:00

Времетраење на часовите

4 часа/дневно

Ски школа за деца

Од 8 до 12 год.

Сноуборд школа и опрема

Од 13 год.

Ски детска градинка

За деца од 5 до 8 год.

Ресторани на патеките

Има

Забелешка: Имајте предвид дека ски и сноуборд услугите кај нас се поевтини, отколку на лице место

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА