ЗИМА 2017
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
NYE 2017

 

NYE 2017

http://kupikartizase.com/content/postcontent/nyud17_golema.jpg

Оваа 2016та година се навршуваат 20 години од Македонската Psychedelic транс сцена.

Urban Dance / Digital Dance во соработка со нашите најголеми издавачки куќи - Bhooteshwara, Glowing flame и Forestdelic records, го сфатија како обврска одбележувањето на овие прекрасни 20 години.
Поради најголемата еуфорија решивме тоа да се случи на 31ви Декември, во склоп на Новогодишниот дочек. На 2 подиума во Младинскиот Културен Центар, на 31 декември ќе ве дочекаат 11 диџеи, најдоброто од Македонија заедно со двајца исклучителни гости кои ќе го направат дочекот на 2017 година едно незаборавно доживување.

Посветени сме да направиме едно искулирано дружење со врвни артисти и прекрасна публика.

Голема благодарност до сите вас кои на било кој начин ги уживавте овие прекрасни ”трансерски” години и ви посакуваме прекрасна музика, журки, љубов и пријателство во годините кои доагаат.

TALAMASCA- Dacru Rec
(special set - BRIEF HISTORY OF TRANCE,)
Убедливо најголемиот светски транс артист кога станува збор за мелодија и еуфорија

FUNGUS FUNK –Pixan/Sangoma rec/RUS
Убедливо најголемиот светски транс артист за потврда варијанта на она што го уживаме

YUDHISHTIRA –Forestedlic rec/MK
Врвно 'forest' доживување

IMAGINАRY SIGHT-Glowing Flame rec/MK
Врвна светска психоделија

BLISARGON DEMOGORON-Bhooteshwara rec/MK
Пионерот не само на домашниот туку без претерување пионерот и на светскиот 'dark' звук

KALA-Forestedelic Rec/MK
Моментот кога урбаната атмосфера станува природа

PHOBOS AZAZEL-Bhooteshwara rec/MK
За вистински некомпромисен старт на вечерта

TRY 2 FLY-BMSS rec/MK
Перфектен спој на Ying i Jang од трансот. Full on без кич и дарк за заљубени.

SATELLITE/Digital Dance/MK @ NAVIGATOR/Digital Dance/MK
Creme de la creme на сцената со врвни сетови од овие 20 години

BUSHAVA AZBUKA /Digital Dance
GOA flash back од првите магични години од трансот.

Претпродажба преку продажното место на "Савана" на Ул. Орце Николов Бр. 20, по специјална цена за првите 200 влезници од 400 Ден, а потоа 500 Ден.

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

60.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА