ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
БАНСКО

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛИ - ЗИМА 2016/2017

Банско е релативно нов планински скијачки центар во Бугарија. Се наоѓа во подножјето на планината Пирин, на 160 км одалеченост од главниот град Софија. Природните карактеристики, представени преку националниот парк, старатата населба со препознатлива традиционална архитектура, долгата историја и традиција, надополнета со нови и урбани хотелски комплекси и инфраструктура, го прават Банско еден од најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

ХОТЕЛИ ВО БАНСКО

ПРЕВЗЕМИ ЦЕЛОСЕН ЦЕНОВНИК ВО PDF

KEMPINSKI
GRAND ARENA *****

2 HB од 239 €

LUCKY BANSKO
*****

BB од 32.5 €

REGNUM APART-HOTEL & SPA *****

HB од 50.1

PREMIER LUXURY
RESORT & SPA *****


BB од 47.5

AMIRA *****

HB од 53.9 €

PIRIN GOLF HOTEL & SPA *****

BB од 31.3 €

MPM SPORT ****

HB од 34.7 €

ALL SEASONS CLUB ****

 BB од 17 €

GREEN LIFE SKI & SPA ****

BB од 29.7 €

LION ****

5 HB од 173.5 €

TANNE ****

BB од 28.6 €

EVELINA PALACE ****

BB од 20.9 €

MURITE CLUB RESORT ****

HB од 21.5 €

ST.IVAN RILSKI ****

BB од 30.3 €

ST. GEORGE SKI & SPA ****

BB од 18.2 €

TERRA COMPLEX ****

BB од 18.7 €

VIHREN PALACE SKI & SPA ****

BB од 31.9 €

ZARA ****

HB од 27.5 €

BANSKO SPA &
HOLIDAYS ****

HB од 20.9 €

BANDERITSA ****

HB од 23.1 €

BANSKO ****

HB од 36.3 €

PIRIN ****

HB од 35.2 €

STRAJITE ****

HB од 40.7 €

TRINITY RESIDENCE & SPA ****
 
HB од 24.8 €

ASPEN ****

HB од 22 €

GUINNESS ****

HB од 31.4 €

GARDENIA ****

3 HB од 77.7 €

ASTERA ****

HB од 33.6 €

BELVEDERE HOIDAY CLUB ****

HB од 30.8 €

EMERALD & SPA ****

HB+ од 31.4 €

PERUN LODGE ****

HB од 30.8 €

PERUN & PLATINUM CASINO ****

HB од 29.2 €

GREEN WOOD ****

BB од 19.8 €

PIRIN GOLF HOLIDAY APARTMENTS ****

HB од 24.8 €

 GRAND ROYALE ****

BB од 22 €

ORPHEY ****

BB од 20.9 €

RIVERSIDE ****

HB од 16.5 €

CASA CARINA ****

HB+ од 25.9 €

ST. JOHN HILL ****

BB од 16 €

LAZUR ***

BB од 12.1 €

 MURA ***

BB од 19.8 €

KRALEV DVOR ***

BB од 13.2 €

MOLERITE ***

HB од 33.6 €

ADEONA SKI & SPA ***

BB од 14.3 €

HOTEL UNIQUATO ***

BB од 20.9 €

ELIDA ***

BB од 16.5 €

WINSLOW INFINITY & SPA ***

BB од 21.8 €

ROYAL TOWERS ***

RO од 23.7 €

WINSLOW ELEGANCE ***

RO од 18 €

RAHOFF ***

BB од 16.5 €

MOUNTAIN DREAM ***
https://exp.cdn-hotels.com/hotels/3000000/2450000/2440200/2440197/2440197_3_b.jpg
BB од 28.1 €

MARIA ANTOANETA ***

BB од 18.7 €

MONT BLANC ***

RO од 20.9 €

JIK ***

BB од 6.6 €
 

CHALINA HOUSE **

BB од 13.2 €

SNOWPLOUGH **

RO од 14.9 €

BELMONT ***

RO од 24.8 €

VIEN HOUSE **
 
BB од 12,1 €

ASPEN SKI & SPA ***
 
2 HB од 51 €

WINSLOW HIGHLAND **
 
RO од 21,3 €

SKI SERVICES

 

 

 


Надморска висина на Банско

930 м.

Локација на ски терените

2560-1100 м.

Вкупна должина на ски патеките

  • Алпски и крос кантри патеки – 56 км

Патеки

Сини

6

Црвени

7

Црни

2

Најдолга патека

2600 м.

Вкупно ски лифтови: 26

Гондола: 1

Жичарници: 8

Ски лифт: 7

Ски лифт за деца: 10

Капацитет на ски лифтовите

21135 лица/час

Работно време на ски лифтовите

09:00 – 16:30

Стандардни ски часови

10:00 – 12:00

13:00 – 15:00

Времетраење на часовите

4 часа/дневно

Ски школа за деца

Од 7 до 12 год.

Сноуборд школа и опрема

Од 12 год.

Ски детска градинка

Има

Ресторани на патеките

Има

Забелешка: Имајте предвид дека ски и сноуборд услугите кај нас се поевтини, отколку на лице место

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА