ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
МАЛДИВИ (авион)

 МАЛДИВИ

пакет аранжмани

 

 

 

 

октомври

ноември

декември

ХОТЕЛИ

Кат.

Соби

Услуга

9 ноќи

9 ноќи

9 ноќи

 

 

 

 

 

 

 

BIYADHOO ISLAND

* * *

DBL

FB

1.439 €

1.739 €

1.739 €

PARADISE ISLAND RESORT & SPA

* * * * *

DBL Bungalow

HB

1.560 €

1.690 €

1.690 €

HOLIDAY ISLAND RESORT & SPA

* * * *

DBL

HB

1.420 €

1.480 €

1.480 €

KURUMBA MALDIVES

* * * * *

DBL

BB

1.769 €

2.510 €

2.020 €

CINNAMON DHONVELI MALDIVES

* * * *

DBL

FB

1.817 €

1.823 €

1.817 €

ROYAL ISLAND RESORT & SPA

* * * * *

Vila

HB

1.588 €

1.829 €

1.829 €

Цените се изразени во ЕUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR=62 MKD)

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:      
1 ден    Полетување од Скопје во 20: 45 часот, пристигнување во Истанбул во 23: 25 , Полетување од Истанбул во 03: 05 часот, слетување во Мале  во 13:55 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.       
      
2 ден до 8/9 ден          
Престој во избраниот хотел според табелата , слободно време за индивидуални активности и одмор.       
10 ден                          
Трансфер до аеродром. Полетување од Мале  во 23: 50 часот , слетување во Истанбул  во 05:30 часот  наредниот ден , пристигнување Скопје во 08:20 часот.      
      
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:      
- Авионски превоз на релација  Скопје - Истанбул - Мале -Скопје      
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата на 9 ноќевања      
- Трансфер (хидро авион или глисер) на релација аеродром - хотел -аеродром      
      
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:      
- Патничко осигурување      
- Индивидуални трошоци      
      
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:      
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)      
       
НАПОМЕНИ:       
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ      
- Цената е дадена по лице за миниум 2 лица во соба      
      
Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.       
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА