ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
COSTA / PACIFICA

Брод

COSTA PACIFICA - Музиката е душата на светот, универзален јазик кој секој може да го разбере, таа носи среќа, воспевање и чисто задоволство. Поради оваа причина крстарењето со Коста Пацифика ќе биде незаборавно: бродот на музиката е подготвен да Ве зафати со своите прекрасени звуци и придружува во текот на вашиот одмор со хармонија на саундтракот. Меѓународен козметички шопинг, каде што ќе ги најдете сите иновации, ефикасности, квалитети и гламур на L'Oreal Париз производите. Ќе доживеете незаборавни моменти во Коста Пацифика ...

ИТИНЕРЕРИ:

Италија, Франција, Шпанија од 199 €

Ден

Пристаниште

Доаѓање

Поаѓање

1

Savona

-  

17:00 

2

Marseilles

08:00 

17:00 

3

Barcelona

08:00 

18:00 

4

Valencia

08:00 

18:00 

5

Cruising...

-  

-  

6

Cagliari

08:00 

17:00 

7

Civitavecchia

08:00 

18:00 

8

Savona

08:00 

-  


Термини: 19, 26. Март; 02, 09, 16, 23, 30. Април 2017;
07, 14. Мај 2017.

Costa Pacifica

 • Музиката е апсолутен херој во Коста Пацифика: компонирана и составена од директорот Мауро Пагани, таа ќе ве придружува со различен ритам во секое опкружување на бродот. Ако сакате, можете дури и да користите вистинско студио и да снимите ваш сопствен Албум!
 • Ако вашето крстарење кое отсекогаш сте го сакале мора да биде забавно и релаксирачко во исто време, тогаш Коста Пацифика е вашиот избор
 • Релаксирајте се во прекрасниот самсара спа, со своите ориентални третмани, плус апартмани и кабини кои обезбедуваат директен пристап до бањата.
 • 29 песни кои ќе ве придружуваат во текот на вашето крстарење се исто така достапни на двојно ЦД кој може да го купите на бродот како сувенир на игра, соништа и сеќавања на најубавите моменти поминати на бродот.
 • СОДРЖИНИ:
 • 1.504 кабини вкупно, вклучувајќи: 99 со директен пристап до Самсара Spa, 521 со приватен балкон, 58 свит, 12 свита со директен пристап до Самсара Спа
 • 5 ресторани, вклучувајќи ги Клуб блу мун и Самсара ресторанот
 • 13 барови вклучувајќи "Коњак пури и Бар" и "Кафе и чоколада"
 • 4 џакузи и 4 базени
 • Самсара Спа: 6.000 м2 на две нивоа, бањи, теласотерапи, сауна, турска бања, УВА-зраци солариум
 • Повеќенаменски спортски терен, базен.
 • 4D кино, театар на три нивоа, казино и диско
 • Гран-при Симулатор и виртуелн свет.
 •  

  Costa PACIFICA      Тип на кабина

  Цена по лице

   

   

   

  19. и 26 март

  такса

   

   

   

   

   

   
  Внатрешна кабина (кат. Classic)  

   

  199€

  140€

  Внатрешна кабина (кат. Premium) 

   

  249€

  140€

  Надворешна кабина (кат. Classic) 

   

  299€

  140€

  Надворешна кабина (кат. Premium)

   

  349€

  140€

  Балконска кабина (кат. Classic)

   

  399€

  140€

  Балконска кабина (кат. Premium)

   

  449€

  140€

    3/4 возрасно лице 

   

  100€

  140€

   
    Деца до 18 год со две возрасни лица

   

  бесплатно

  140€

   

   

  Costa PACIFICA      Тип на кабина

  Цена по лице

   

   

   

  02. април

  такса

   

   

   

   

   

   
  Внатрешна кабина (кат. Classic)  

   

  279€

  140€

  Внатрешна кабина (кат. Premium) 

   

  309€

  140€

  Надворешна кабина (кат. Classic) 

   

  399€

  140€

  Надворешна кабина (кат. Premium)

   

  429€

  140€

  Балконска кабина (кат. Classic)

   

  479€

  140€

  Балконска кабина (кат. Premium)

   

  529€

  140€

    3/4 возрасно лице 

   

  140€

  140€

   
    Деца до 18 год со две возрасни лица

   

  бесплатно

  140€

   

   

  Costa PACIFICA      Тип на кабина

  Цена по лице

   

   

   

  09. април

  такса

   

   

   

   

   

   
  Внатрешна кабина (кат. Classic)  

   

  309€

  140€

  Внатрешна кабина (кат. Premium) 

   

  359€

  140€

  Прозорска кабина (кат. Classic) 

   

  459€

  140€

  Прозорска кабина (кат. Premium)

   

  509€

  140€

  Балконска кабина (кат. Classic)

   

  559€

  140€

  Балконска кабина (кат. Premium)

   

  609€

  140€

    3/4 возрасно лице 

   

  155€

  140€

   
    Деца до 18 год со две возрасни лица

   

  бесплатно

  140€

   
   
   

  Costa PACIFICA      Тип на кабина

  Цена по лице

   

   

   

  16. април

  такса

   

   

   

   

   

   
  Внатрешна кабина (кат. Classic)  

   

  259€

  140€

  Внатрешна кабина (кат. Premium) 

   

  309€

  140€

  Надворешна кабина (кат. Classic) 

   

  409€

  140€

  Надворешна кабина (кат. Premium)

   

  459€

  140€

  Балконска кабина (кат. Classic)

   

  509€

  140€

  Балконска кабина (кат. Premium)

   

  559€

  140€

    3/4 возрасно лице 

   

  205€

  140€

   
    Деца до 18 год со две возрасни лица

   

  бесплатно

  140€

   
   

  Costa PACIFICA      Тип на кабина

  Цена по лице

   

   

   

  23. и 30. април

  такса

   

   

   

   07. мај 

   

   
  Внатрешна кабина (кат. Classic)  

   

  359€

  140€

  Внатрешна кабина (кат. Premium) 

   

  409€

  140€

  Прозорска кабина (кат. Classic) 

   

  509€

  140€

  Прозорска кабина (кат. Premium)

   

  559€

  140€

  Балконска кабина (кат. Classic)

   

  609€

  140€

  Балконска кабина (кат. Premium)

   

  659€

  140€

    3/4 возрасно лице 

   

  180€

  140€

   
    Деца до 18 год со две возрасни лица

   

  бесплатно

  140€

   

   

  Costa PACIFICA      Тип на кабина

  Цена по лице

   

   

   

  14. мај

  такса

   

   

   

   

   

   
  Внатрешна кабина (кат. Classic)  

   

  409€

  140€

  Внатрешна кабина (кат. Premium) 

   

  459€

  140€

  Прозорска кабина (кат. Classic) 

   

  559€

  140€

  Прозорска кабина (кат. Premium)

   

  609€

  140€

  Балконска кабина (кат. Classic)

   

  659€

  140€

  Балконска кабина (кат. Premium)

   

  709€

  140€

    3/4 возрасно лице 

   

  205€

  140€

   
    Деца до 18 год со две возрасни лица

   

  бесплатно

  140€

   

  ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
  * Доплата за еднокреветна соба +30%;
  * Задолжителна награда, бакшиш (tips); 10€ по ноќ по лице – возрасни; 5€ по ноќ – деца 4-14г.; деца под 4г. бесплатно;
  * Паркинг на пристаниште: (9€-13€) од ден.


  ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
  * Проширен полн пансион (3 главни оброци + ужина);
  * Користење на базени, сите забавни активности и анимации, Анимација за деца, сауна, фитнес...

   COSTA - КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ               COSTA - ОПШТИ УСЛОВИ

   

  НАЗАД
  (c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
  Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
  tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
  email: info@savana.com.mk
   

  61.000 facebook likes


  ВИ БЛАГОДАРИМЕ
  НА ДОВЕРБАТА