ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
КОПАОНИК (Ski Opening)

КОПАОНИК - СОНЧЕВАТА ПЛАНИНА

Копаоник е величенствена планина, богата со води, ливади и шуми, со многу поволни климатски особенсоти, во чија околина се наоѓаат бројни и вредни културно-историски споменици. Најубавиот дел на Копаоник кој зафаќа површина од 12000 хектари кој се одликува со исклучителни природни вредности, прогласен е за национален парк 1981 год. Копаоник е највисокиот планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Највисок врв е Панчиќевиот Врв, кој е висок 2017 метри, а скијачките терени се наоѓаат на височина од 1650 до 2017 метри. Благодарение на скијачките терени, изградената инфраструктура (44 км уредени скијачки патеки и 20 жичарници), комфорните сместувачки капацитети, бројните натпрева-рувања кои се одржуваат во текот на годината како и на големиот број сончеви денови во текот на годината (200 просечно) поради кои со право го добил името Сончева планина, Копаоник го стекнал статусот на познат меѓународен скијачки центар. Снежните покривки започнуваат при крајот на Ноември и траат се до Мај, просечно 159 дена годишно. Копаоник се наоѓа на околу 330 км одалеченост од Скопје.

3 Ноќевања од 69 €
SKI OPENING  KOPAONIK   
  SKI & SNOWBOARD WEEKEND   
 08-11 декември 2016   
 Бесплатно скијање на Копаоник    

  HОTEL GRAND **** HOTEL ANGELLA **** APARTMENTS KONACI DELUXE ****   

четврток/недела

Копаоник е најголемиот скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува и неверојатен природен потенцијал со околу 200 сончеви денови и околу 160 денови под снежна покривка во текот на целата година. Врвно уредените терени на скијачкиот центар Копаоник со ски стази во должина од 62км. за алпско и нордиско скијање како и сноуборд паркот кој е опремен по највисоки стандарди, со стаза во должина од 450м., нудат неизмерно уживање за сите категории љубители на зимски спортови.

Благодарение на системот за  вештачко оснежување кој покрива 97% од капацитетите на ски центарот, скијачката сезона трае долго и не зависи од временските услови.

Копаоник е омилен зимски центар меѓу помладата популација заради добрата забава и богатиот ноќен живот. Семејствата со мали деца можат да уживаат во разновидните содржини на снежниот парк кој вклучува и зимски активности како санкање, лизгање и сл. За најмладите и почетниците кои ги прават своите први скијачки чекори, има обезбеден  простор со подвижна лента која  олеснува во  совладувањето на основните скијачки вештини..
Копаоник е познат по одличната aprè-ski забава која се наставува до раните утрински часови во многубројните кафулиња, барови, дискотеки, клубови и ресторани во туристичкиот центар.

Објектите за сместување Grand Hotel & Spa****, Family Hotel Angella **** и Apartments Konaci****, се наоѓаат во самиот туристички центар (1.770 m.n.v.) и на своите гости им овозможуваат директен пристап на ски стазата „Karaman Greben“ и жичарата  „Pančić ekspres“, „Krst“ и „Malo jezero“.

GRAND HOTEL & SPA ****

Тип на соба

ПАКЕТ 1

ПАКЕТ 2

1/2 соба

229

259

1/3 соба

1/2 sup

241

274

3 возрасно лице во 1/3 соба

179

209

Дете 2-12 на заеднички кревет

119

145

Дете 2-12 на посебен кревет

159

185

1/3; 1/4 Family

259

290

Дете 2-12 на заеднички кревет

139

165

Дете 2-12 на посебен кревет

189

215

1/1 соба

299

329

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања на услуга полупансион.       
ПАКЕТ 1 вклучува:   
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.   
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,    
Хотелско осигурување   
WI-FI интернет   
Ски остава   
   
ПАКЕТ 2 вклучува:   
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.   
SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.   
UNIQA осигурување за учецниците во обуката   
Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)   
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,    
Хотелско осигурување   
WI-FI интернет   
Ски остава   
   
Во цената на аранжманот е вклучено:   
Неограничено користење на содржините на „ Grand Oaza Spa & Wellness“ центарот - 1.800м2:    
затворен базен со димензии 18x9м, соблекувална (наметка, папучи, пешкир), релакс зона, инфраред сауна, финска сауна, руска бања, турска бања, солено-ледена соба, базен и џакузи со топла вода на отворено.   
Фитнес центар.   
   
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):   
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.   

HOTEL ANGELLA ****

Тип на соба

ПАКЕТ 1

ПАКЕТ 2

1/2; 1/2+1; 1/2+2;

170

199

Дете 2-12 на заеднички кревет

90

119

Дете 2-12 на посебен кревет

120

149

3/4 воз. лице на дополнителен кревет

135

169

1/2+2 апартман

195

225

Дете 2-12 на заеднички кревет

105

135

Дете 2-12 на посебен кревет

140

169

3/4 воз. лице на дополнителен кревет

159

190

1/1 соба

225

255

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања на услуга полупансион.    

ПАКЕТ 1 вклучува:   
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.   
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,    
Хотелско осигурување   
WI-FI интернет   
Ски остава   
   
ПАКЕТ 2 вклучува:   
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.   
SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.   
UNIQA осигурување за учецниците во обуката   
Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)   
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,    
Хотелско осигурување   
WI-FI интернет   
Ски остава   
   
Во цената на аранжманот е вклучено:   
Неограничено користење на содржините Spa & Wellness центарот во Хотел Ангела: џакузи, турска бања, инфра сауна, финска сауна, ...   
   
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):   
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.   
   

Apartments KONACI ****

Тип на соба

ПАКЕТ 1

ПАКЕТ 2

2+1 студио (мин 4 лица)

69

99

2+1 студио (мин 3 лица)

85

115

3+1 апартман (мин 5 лица)

75

105

3+1 апартман (мин 4 лица)

89

119

2+2 апартман (мин 6 лица)

69

99

2+2 апартман (мин 5 лица)

79

109

0+1 студио (мин 2 лица)

99

135

1+1 студио (мин 3 лица)

82

113

1+1 студио (мин 2 лица)

110

142


Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања.  Децата не добиваат попуст на Пакет 1, деца 5-12г. Имаат попуст 5€ на Пакет 2.   

 
ПАКЕТ 1 вклучува:   
3 ноќевања по лице во одбраното студио / апартман.   
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,    
   
ПАКЕТ 2 вклучува:   
3 ноќевања по лице во одбраното студио / апартман.   
SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.   
UNIQA осигурување за учецниците во обуката   
Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)   
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,    
   
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):   
Tакса за престој 1€ по лице за ноќевање и осигурување 0,7 € по лице за ноќевање, деца од 2-7 год. плаќаат само осигурување 0,7 eur по лице за ноќевање,    
деца од 7-15 год. плаќаат осигурување 0,7 € по лице за ноќевање и такса за престој 0,5 € по лице за ноќевање.    
   
*Превземање на клучевите во Хотел Ангела   

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА