ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK

КОПАОНИК - СОНЧЕВАТА ПЛАНИНА

Копаоник е величенствена планина, богата со води, ливади и шуми, со многу поволни климатски особенсоти, во чија околина се наоѓаат бројни и вредни културно-историски споменици. Најубавиот дел на Копаоник кој зафаќа површина од 12000 хектари кој се одликува со исклучителни природни вредности, прогласен е за национален парк 1981 год. Копаоник е највисокиот планински масив и најпознат туристички и скијачки центар во Србија. Највисок врв е Панчиќевиот Врв, кој е висок 2017 метри, а скијачките терени се наоѓаат на височина од 1650 до 2017 метри. Благодарение на скијачките терени, изградената инфраструктура (44 км уредени скијачки патеки и 20 жичарници), комфорните сместувачки капацитети, бројните натпрева-рувања кои се одржуваат во текот на годината како и на големиот број сончеви денови во текот на годината (200 просечно) поради кои со право го добил името Сончева планина, Копаоник го стекнал статусот на познат меѓународен скијачки центар. Снежните покривки започнуваат при крајот на Ноември и траат се до Мај, просечно 159 дена годишно. Копаоник се наоѓа на околу 330 км одалеченост од Скопје.

09 – 12 Март 2017 и 16 – 19 Март 2017

HОTEL GRAND **** HOTEL ANGELA **** APARTMENTS KONACI DELUXE ****

GRAND HOTEL & SPA ****

Пакет

1/2, 1/3 std

1/1 std

1/3, 1/4, 1/5 family

1/2 sup

1/1 sup

3 HB

349

448

384

384

493

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања на услуга полупансион.
Во цената на аранжманот е вклучено:     
Влез за сите концерти во текот на Kopaonik Music Week     
Сместување на база полупансион (појадок и вечера)     
Неограничено користење на содржините Grand Oaza Spa & Wellness центарот 1800м2: затворен базен, пресоблекувална, релакс зона, инфраред сауна, финска сауна, руска бања     
тропски туш, турска бања, ледено-солена пештера, фитнес центар     
Користење на отворениот базен и џакузи со топла вода     
WI-FI интернет     
Хотелско осигурување     
Ски остава     
     
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):     
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.     
     
Попусти и доплати     
Дете 0-2год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет - БЕСПЛАТНО во 1/2 соба.     
Дете 2-7год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет - 50% во 1/2.     
Дете 2-12год. доколку користи посебен кревет -30% (со минимум 1 возрасно лице).      
Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 50% во 1/3 или 1/3 family соба.     
Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 30% во 1/4 family соба.     
Три деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 30% во 1/5 family соба.     
Трето возрасно лице - 20% во 1/3 соба.     
Доколку две лица користат 1/3 family соба, доплаќаат 20% по лице од цената за 1/3 family соба.     

HOTEL ANGELLA ****

Пакет

1/2, 1/2+1

1/1 std

1/2+2 apartment

1/2+2, 1/1+1

3 HB

263

342

316

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања на услуга полупансион.
Во цената на аранжманот е вклучено:     
Влез за сите концерти во текот на Kopaonik Music Week     
Сместување на база полупансион (појадок и вечера)     
Неограничено користење на содржините Spa & Wellness центарот во Хотел Ангела: џакузи, турска бања, инфра сауна, финска сауна, ...     
Хотелско осигурување     
Ски остава     
     
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):     
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.     
     
Попусти и доплати за Хотел Ангела:     
Дете од 0-2 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО во 1/2 соба.     
Дете од 2-7 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, во 1/2 соба.     
Дете од 7-12 год. Во придружба на двајца возрасни на посебен кревет – 50%     
Дете од 2-12 год. - 50% (со минимум еден возрасен) на основен или помошен кревет.     
Две деца 2-7г во придружба на едно возрасно лице, едното има бесплатно сместување, второто -50% во 1/2 соба     
Две деца 7-12г во прудружба на едно возрасно лице, секое дете има посебен кревет и има попуст 50% во 1/2+1 соба     
Две деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 50% во 1/2+2 соба.     
Трето или четврто возрасно лице на помошен кревет – 20% во 1/2+1 соба, 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.     
Второ возрасно лице на помошен кревет – 20% во 1/1+1 соба.     
Трето возрасно лице во премиум апартманите 403 или 405 – попуст -10% на дополнително легло     
Петто возрасно лице во премиум апартманот 401 – попуст -10% на помошен кревет     

Apartments KONACI ****

Пакет

0+1 studio

1+1 studio

2+1 studio

3+1 apartman

2+2 apartman

 

1-2 наем

1-3 наем

1-4 наем

1-5 наем

1-6 наем

3 HB

339

421

506

660

759

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања.

Во цената на аранжманот е вклучено:     
Влез за сите концерти во текот на Kopaonik Music Week     
Наем на студио/апартман     
Ски остава     
     
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):     
Tакса за престој 1€ по лице за ноќевање и осигурување 0,7 € по лице за ноќевање, деца од 2-7 год. плаќаат само осигурување 0,7 eur по лице за ноќевање,      
деца од 7-15 год. плаќаат осигурување 0,7 € по лице за ноќевање и такса за престој 0,5 € по лице за ноќевање.      
     
Превземање на клучевите во Хотел Ангела     

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА