ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
PIRIN PARK Hotel ***** - Сандански

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели ''Sharlopov Hotels'' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ''Eurospera Wellness'', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.

· Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свити
· SPA & Wellnes: сауна, фитнес центар, солариум, масажа, турска бања, надворешен и внатрешен базен,
· Опременост на собите: централна клима, WIFI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

PIRIN PARK HOTEL***** - PACKAGE RELAX,

за период  03.01.2017 до 23.12.2017, цените не важат за празници

Сместување

Цени од соба

НЕДЕЛА ЧЕТВРТОК

Цени од соба

ПЕТОК - САБОТА

1

A double luxury соба на HB

113,00 ЕУР

113,00 ЕУР

2

A single luxury соба на HB

91,00 ЕУР

91,00 ЕУР

3

A double standard соба на HВ

103,00 ЕУР

103,00 ЕУР

4

A single standard соба на HB

82,00 ЕУР

82,00 ЕУР

5

Luxury suit /2 лица/ на HB

164,00 ЕУР

164,00 ЕУР

6

VIP suit /2 лица/ на HB

185,00 ЕУР

185,00 ЕУР

 

*** Во цената е вклучено:

 

- едно ноќевање, појадок, вечера, туристичка такса;

- интернет, паркинг, транспорт од хотел до центарот на градот;

- користење на: фитнес, базен со хидромасажери, детски базен, џакузи;

- Сауна / Финска сауна, Био сауна, парна бањакладариум и лакониум, ладна фонтана, emotion showers, релакс зона/;

- парк со отворен базен, детско катче;

- Масажа за него- 20 минути/

- Maсажа за неа- 20 минути/

- едно ноќевање, појадок, вечера, туристичка такса;

- интернет, паркинг, транспорт од хотел до центарот на градот;

- користење на: фитнес, базен со хидромасажери, детски базен, џакузи;

- Сауна / Финска сауна, Био сауна, парна бањакладариум и лакониум, ладна фонтана, emotion showers, релакс зона/;

- парк со отворен базен, детско катче;


1.Попусти :
- дете од 0-4 год. беспалатно на BB ;
- дете од 4-12 год. на дополнително легло -70% попуст
- дете од 4-12 год. на редовно легло има -30% попуст
- возрасен на допolлнително -30% попуст.

Pirin Park Хотел *****- PACKAGE LONG STAY 

* Цени валидни: од 03.01.2017 до 22.12.2017, цените не важат за празници

 

СМЕСТУВАЊЕ

PIRIn PARK HOTEL

ЦЕНИ ОД СОБА НА ДЕН

НЕДЕЛА - ЧЕТВРТОК

ЦЕНИ ОД СОБА НА ДЕН

ПЕТОК - САБОТА

1.

Double luxury соба на BB

82,00 ЕУР

93,00 ЕУР

2.

Single luxury соба на BB

70,00 ЕУР

74,00 ЕУР

3.

Double standard соба на BB

72,00 ЕУР

82,00 ЕУР

4.

Single standard соба на  BB

58,00 ЕУР

66,00 ЕУР

5.

Luxury Suite на BB /2 +1/

149,00 ЕУР

149,00 ЕУР

6.

VIP Suite на BB /2+1/

164,00 ЕУР

164,00 ЕУР

СМЕСТУВАЊЕ во APART COMPLEX,

на “PIRIN” PARK HOTEL

ЦЕНИ ОД СОБА НА ДЕН

НЕДЕЛА - ЧЕТВРТОК

ЦЕНИ ОД СОБА НА ДЕН

ПЕТОК - САБОТА

 

1.

Standard Apartment /2+1/

134,00 ЕУР

134,00 ЕУР

2.

Family Apartment /4 +1/

149,00 ЕУР

149,00 ЕУР

* Во цената е вклучено:
- ноќевање со појадок и туристичка такса;
- Wireless интернет, паркинг, бесплатен транспорт од хотел до центарот на гардот;
- Користење на : фитнес, базен со хидро масажер,детски базен, џакузи, Сауна / Финска сауна, Био сауна, парна бања – калдариум и лакониум, ладна фонтана, релакс зона /;
- Парк со отворен базен за деца и анимации за деца.

* Попусти:
- деца од 0-4 год – бесплатно на ВВ;
- деца од 4-12 год. На редовно легло имаат -30% попуст
- деца од 4-12 год. На дополнително легло -70% попуст ,
- возрасен на дополнително легло -50 % попуст.

 Pirin Park Hotel*****- PACKAGE SPA VACATION 

* Цените се валидни: од 03.01.2016 до 23.12.2016, цените не се валидни за празници

 

PIRIN PARK HOTEL

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ, за 3 или повеќе ноќевања

1.

Double ,,luxury”собацена по лице

51 ЕУР

   *** дополнителна доплата за single ,,luxury” соба34 еур од ноќ 

1.2. Во цената е вклучено:
- 1 ноќевање, појадок, вечера и туристичка такса
- Wireless интернет, паркинг, транспорт од хотел до центарот на градот;
- користење на : фитнес, базен, детски базен, џакузи,
  - Сауна / Финска сауна, Био сауна, парна бања – кладариум и лакониум, ладна фонтана,
   релакс зона /;
 - 20 минути масажа – секој ден од престојот;

1.3. Доплати:
- Деца од 0 - 4 год – бесплатно на  ВВ
- Деца од  4 - 12 год на дополнително  - 16 еур HB од ноќ
- Деца од  4 - 12 год на редовно легло со  1 возрасен -  36 еур HB од ноќ
 – Возрасен - 36 еур на дополнително легло

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА