ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ОСЛО

Осло - главен град на Норвешка, трет град по големина во Скандинавија, со импресивен архипелаг на острови. Признат за глобален град поради неговата важност во финансиите, трговијата, забавата, уметноста и туризмот, со изобилство на фјордови кој може да се видат крстарејќи.

Топ 10 места од интерес:

  1. Замок “Akershus”
  2. Тврдина „Akershus“
  3.
Музеј на армиски сили
  4. Музеј Фрам
  5.
Центар на Холохауст
  6
. Историскиот музеј
  7
. Кoн-Тики музеј
  8
. Музеј на Викиншките бродови
  9.
Паркот на рептилите
10. Шопинг зона- „Aker Brygge Wartf“

Предлог програма:

1 ден Предлагаме разглед на градот и посета на: замокот и тврдината Акершус, музејот на армиските сили. Ноќевање.
2 ден Предлагаме посета на Музејот Фрам-за поларниот брод Фрам, или Холохауст центарот, каде може да се види тој дел од историјата или посета на паркот на рептилите каде има повеќе од 100 вида рептили. Ноќевање.
3 ден Предлагаме: разглед на центарот и посета на Кон-Тики музејот, најпосетуваниот во Осло, исто впечатлив момент е музејот на Викиншките бродови. Ноќевање
4 ден Предлагаме крстарење по Фјордовите со „Carderbatrederiet“ или „Cristian Radich“.
5 ден Индивидауален трансфер до аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:  од 195 €


Во цената на пакетот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје–Осло-Скопје.
- Аеродромски такси
- Хотелско сместување во хотел *** / 3 BB 

Летови: понеделник со петок
*Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на Авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено:
- Трансфер: aеродром - xотел
- Трансфер со TAXI = 35-45 €, во еден правец за две лицa

Thon Hotel Astoria ***

Scandic Holberg ****

First Hotel Milenium ****

Цена: од 219 €

Цена: од 199 €

Цена: од 195 €

НАЗАД
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА