ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно: > ПАТУВАЊА

ПАТУВАЊА

1-ви МАЈ СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ ПОКЛОНИЧКИ ШОПИНГ ТУРИ CITY BREAK ДАЛЕЧНИ УЧЕНИЧКИ ПАТУВАЊА
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
РИМ (авион)
Термин: 21.маj, 4 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 399 €
ШОПИНГ ВО "ONE SALONICA" - СОЛУН (автобус)
Термини: 22. и 29.април, цена за едно лице: 800 мкд, второ лице ГРАТИС !!!
ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ НА ЕВИЈА, ЕГИНА И ПЕЛОПОНЕЗ (автобус)
Евија, Егина, Малеви, Мегалу Спилеу... термин: 28.апр. 4 дена, цена: 6.900 мкд
БУГАРИЈА Хотели - 1 ви Мај
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор. Цени од 41 € FB+ ноќевање по лице.
БУГАРИЈА Хотели - 1 ви Мај
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор. Цени од 41 € FB+ ноќевање по лице.
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
БАРСЕЛОНА (авион)
Термини: 28 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 359 €
“КОРИЈА“ ЛЕТЕН ОСУМДНЕВЕН ЕДУКАТИВЕН КАМП (Ученички)
Термини: 01.07. и 08.07.2017, 8 дена / 7 ноќевања, цена: 6.138 мкд
ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ ВО ИТАЛИЈА (автобус и брод)
Бари, М.Касино, Рим, Падова, Венеција... термин: 23.мај, 6 дена, цена: 15.500 мкд
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Мај
Термини во Мај, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 293€
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
БЕРЛИН (авион)
Термини: 29 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ****, цена: 319 €
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Април
Термини во Април, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 429€
ДУБАИ и АБУ ДАБИ Пакет аранжмани во Април
Термини во Април, авио билет и хотел 3 BB, цена: од 429€
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА