ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
 
 
Актуелно:

Актуелно:

ЛЕТО 2017 СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ПАТУВАЊА WELLNES & SPA ПЛАНИНИ КАРТИ ЗА КОНЦЕРТИ КРСТАРЕЊА
SAVANA Travel Club
Бидете и Вие член, на SAVANA Travel Club...
SAVANA Travel Club
Бидете и Вие член, на SAVANA Travel Club...
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
КОСТА БРАВА (авион)
Чартер аранжман: 7/10 ноќeвања во хотели со услуга по избор, цени: од 399 EUR
ХОТЕЛИ - ОСТРОВИ
Избор на хотелски капацитети на острови во Далмација
ХОТЕЛИ - ДАЛМАЦИЈА
Избор од хотелските капацитети во Далмација
МАКАРСКА (автобус)
Пакет аранжман со автобус, 7 ноќевања, соби и апартмани, цени: од 117 €
КАСАНДРА - Убавицата на Халкидики...
НЕА ФЛОГИТА, ФУРКА, КАЛИТЕА, ПОЛИХРОНО, ХАНИОТИ или ПЕФКОХОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Вонсезонски пакет аранжмани !!!
Посебни понуди за термините 28.Maj, 03,04.и10.Јуни, 16,17,23.и24.Септември 2017
БУГАРИЈА Планини Лето 2017
Избор на хотели во планинските центри во Бугарија
ЛЕТО ВО ГЛИФАДА 2017
Термини: 31.јули и 07.август / 7 полупансиони / цени: од 279 €
ШОПИНГ ВО "ONE SALONICA" - СОЛУН (автобус)
Термини: секоја сабота, цена за едно лице: 800 мкд, второ лице ГРАТИС !!!
БУГАРИЈА Планини Лето 2017
Избор на хотели во планинските центри во Бугарија
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
БУГАРИЈА Планини Лето 2017
Избор на хотели во планинските центри во Бугарија
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани 2017
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ЛЕТО ВО ГЛИФАДА 2017
Термини: 31.јули и 07.август / 7 полупансиони / цени: од 279 €
LAST MINUTE ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА
LAST MINUTE понуда за ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ - ГРЦИЈА за термин 21.05 и 28.05
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Вонсезонски пакет аранжмани !!!
Посебни понуди за термините 28.Maj, 03,04.и10.Јуни, 16,17,23.и24.Септември 2017
ХОТЕЛИ СО СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ
Хотели во Црна Гора, со моментално најповолни цени за Лето 2017
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани 2017
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - 3 полупансиони – 4 дена капење од 168 €
ЛЕТО ВО КАВОС 2017
Термини: 19. и 28.јули / 9 ноќевања / цени: од 199 €
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
ЛЕТО ВО КАВОС 2017
Термини: 19. и 28.јули / 9 ноќевања / цени: од 199 €
СИТОНИЈА - Богатството на Халкидики...
ПСАКУДИЈА или НЕОС МАРМАРАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
МАКАРСКА (сопствен превоз)
Наем на студио или апартман за 7 ноќевања
ХОТЕЛИ - ДУБРОВНИК
Избор на хотели во регионот на Дубровник
ANTALYA - чартер програма Лето 2017
Чартер аранжмани 6, 9, 10 и 13 ноќевања, голем избор на хотели
ПИЕРИА - Земјата на боговите...
ОЛИМПИК БИЧ, ЛЕПТОКАРИЈА или НЕИ ПОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
СОКОБАЊА (хотели)
Хотел Бањица ***, цена: од 15 €
Ѓурологија
Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!
ТАСОС - Островото на сирените...
ЛИМЕНАРИЈА или ПОТОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во SPA & WELLNESS центрите на Бугарија
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во SPA & WELLNESS центрите на Бугарија
COSTA / LUMINOSA
Хрватска, Италија, Грција, 7 ноќи / 8 дена од 339 € Термини: од Мај до Ноември 2017
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во SPA & WELLNESS центрите на Бугарија
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
КРФ - Зелениот бисер на Јонското море...
ИПСОС или КАВОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЈОНСКИ БРЕГ - Убавата страна на Епир...
СИВОТА, ПАРГА или ВРАХОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
ТЕРМЕ ОЛИМИА
Зимски пакети во Терме Олимија - Подчертек цена од 140€
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ЛЕФКАДА - Вистинската игра на морето...
АГИОС НИКИТАС или НИДРИ / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЗАКИНТОС - Островото на желките...
ЛАГАНАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
Mar+in Garix
Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
Sonic Jesus
Со задоволство ви најавуваме ново дружење со италијаните SONIC JESUS.
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
ЗЛАТИБОР & КОПАОНИК Лето 2017
Посетете ги најпознатите туристички центри во Србија
Swans
Во рамки на турнеја по повод промоција на последниот студиски албум “The Glowing Man”, Скопје повторно на мапата.
Bel Raj Miravci Opening
by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif
Die Wilde Jagd
Пост-авангардниот берлински бенд „Die Wilde Jagd” пристигнува во Скопје!
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Касандра)
Избор на хотели на Халкидики - Касандра
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Ситонија)
Избор на хотели на Халкидики - Ситониа
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Атос)
Избор на хотели на Халкидики - Атос
ТЕРМЕ ТУХЕЉ / HOTEL WELL ****
Зимски пакети, 2 полупансиони од 176 €
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
ХОТЕЛИ ВО ПИЕРИА
Избор на хотели во регионот Пиериа
ХОТЕЛИ НА ТАСОС
Избор на хотели на островот Тасос
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ХОТЕЛИ НА ЕВИА
Избор на хотели на островот Евиа
ХОТЕЛИ НА КРФ
Избор на хотели на oстровот Крф
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
COSTA / КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ
Корисни информации за крстарење со Costa Cruises
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
ХОТЕЛИ НА ПЕЛОПОНЕЗ
Избор на хотели на полуостровот Пелопонез
ХОТЕЛИ НА АТИКА
Избор на хотели во Атина, Глифада, Лутраки, Маратонaс...
ХОТЕЛИ НА ЈОНСКО МОРЕ
Избор на хотели на Јонско море
COSTA / ОПШТИ УСЛОВИ
Општи услови за крстарење со Costa Cruises
ХОТЕЛИ ВО KУШАДАСИ
Избор на хотелско сместување во регионот на Кушадаси
ХОТЕЛИ ВО БОДРУМ
Избор на хотелско сместување во регионот на Бодрум
ХОТЕЛИ ВО МАРМАРИС
Избор на хотелско сместување во регионот на Мармарис
ХОТЕЛИ ВО АЈВАЛИК и ЧЕШМЕ
Избор на хотелско сместување во регионот на Ајвалик и Саримсакли
ЛАРА (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќи, хотели и услуга по избор
АЛАНИЈА (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
СИДЕ (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
БЕЛЕК (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
ХОТЕЛИ ВО ТРАКИЈА
Избор на хотели во Тракија
HOTEL STRIMON & SPA ***** - Ќустендил
STRIMON SPA CLUB 5*, ноќевање со појадок од 48.4 €
КЕМЕР (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
Избор на хотелски капацитети на Црногорско приморје
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА