<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно:

Актуелно:

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ЗИМА 2017 ЛЕТО 2017 ПАТУВАЊА КРСТАРЕЊА WELLNES & SPA НАСТАНИ / EVENTS TTC IATA ATC SAVANA TRAVEL CLUB
ПРАГА (авион)
Термин: 14.април, 3 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена од: 219 €
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
COSTA Cruise / Brochure
Годишен каталог 2015-2016
КОСТА БРАВА (авион)
Чартер аранжман: 7/10 ноќeвања во хотели со услуга по избор, цени: од 399 EUR
COSTA / FAVOLOSA
3 ноќи / Италија, Франција, Шпанија од 109 €
ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ НА ЕВИЈА, ЕГИНА И ПЕЛОПОНЕЗ (автобус)
Евија, Егина, Малеви, Мегалу Спилеу... термин: 28.април, 4 дена, цена: 6.900 мкд
РИМ (авион)
Термин: 21.маj, 4 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 399 €
ШОПИНГ ВО "ONE SALONICA" - СОЛУН (автобус)
Термини: 01. април, цена за едно лице: 800 мкд, второ лице ГРАТИС !!!
ДУБАИ - Специјални понуди
Избор на пакет аранжмани за месец Февруари и Март 2017
PIRIN PARK Hotel ***** - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера од 39 €
ВИЕНА- Концерт Andre Rieu
Термин: 15.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
КАСАНДРА - Убавицата на Халкидики...
НЕА ФЛОГИТА, ФУРКА, КАЛИТЕА, ПОЛИХРОНО, ХАНИОТИ или ПЕФКОХОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
ВЕЛИГДЕН на КРФ (автобус)
Термин: 13.април, 5 дена / 3 ноќевања, цена: од 120 €
ЗЛАТИБОР 2016/2017
Избор на хотели на Златибор
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
ДУБАИ - Специјални понуди
Избор на пакет аранжмани за месец Февруари и Март 2017
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ХОТЕЛИ СО СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ
Хотели во Црна Гора, со моментално најповолни цени за Лето 2017
БАРСЕЛОНА (авион)
Термини: 28 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 359 €
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
АТИНА, ПЕЛОПОНЕЗ и ЕГИНА (автобус)
Термин: 13.април, 5 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 150 €
СИТОНИЈА - Богатството на Халкидики...
ПСАКУДИЈА или НЕОС МАРМАРАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - 3 полупансиони – 4 дена капење од 168 €
ЗАГРЕБ & Концерт Andre Rieu
Термин: 14.Јуни, 3 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 170 €
ХРВАТСКА ХОТЕЛИ - ДАЛМАЦИЈА
Избор на хотелски капацитети во Далмација
CHIPPENDALES
Задоволство ни е да Ви најавиме дека најголемата стрип танчерска трупа на светот на сите времиња CHIPPENDALES за прв пат доаѓа во Скопје...
ЖИВОТ-ПРЕМИЕРА НЕША БРИЏЕС
На Ваше барање доаѓа ЖИВОТ во Македонија!
ЉУБЉАНА & Концерт на Andre Rieu
Термин: 13.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
Apocalyptica
Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот концерт за 2017-та година- една од најжестоките светски лајв атракции...
ГОЛЕМА ЕВРОПСКА ТУРА (Апсолвентска)
Термини: Април - Мај, 19 дена / 11 ноќeвања, хотели ** и *** , цена: 489 €
ВРЊАЧКА БАЊА (хотели)
Избор од хотели во Врњачка Бања, цена: од 10 €
СОКОБАЊА (хотели)
Хотел Бањица ***, цена: од 15 €
ANTALYA - чартер програма Лето 2017
Чартер аранжмани 6, 9, 10 и 13 ноќевања, голем избор на хотели
ПИЕРИА - Земјата на боговите...
ОЛИМПИК БИЧ, ЛЕПТОКАРИЈА или НЕИ ПОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
КОПАОНИК 2016/2017
Избор на хотели на Копаоник
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ / ЗИМА 2017
Хотели во Бугарија, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ / ЗИМА 2017
Хотели во Бугарија, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ПАРИЗ (авион)
Термин: 14.април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 385 €
ПАРИЗ (авион)
Термин: 14.април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 385 €
ТАСОС - Островото на сирените...
ЛИМЕНАРИЈА или ПОТОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
Ѓурологија
Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во спа центите на Бугарија
АБУ ДАБИ - Избор на хотели
Избор на хотели во Абу Даби
COSTA / LUMINOSA
Хрватска, Италија, Грција, 7 ноќи / 8 дена од 339 € Термини: од Мај до Ноември 2017
АНТАЛИЈА (авион)
Термин: 14.aприл 5 дена / 4 ноќевања, хотел ***** цена: 299 €
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
БЕРЛИН (авион)
Термини: 29 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ****, цена: 319 €
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ КОПАОНИК - МК РЕСОРТ
Хотели во Копаоник, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ КОПАОНИК - МК РЕСОРТ
Хотели во Копаоник, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
BIJELO DUGME
Време е за Bijelo Dugme во Скопје!
КРФ - Зелениот бисер на Јонското море...
ИПСОС или КАВОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЈОНСКИ БРЕГ - Убавата страна на Епир...
СИВОТА, ПАРГА или ВРАХОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ТЕРМЕ ОЛИМИА
Зимски пакети во Терме Олимија - Подчертек цена од 140€
ЗАЧЛЕНУВАЊЕ
Станете член на Савана Травел Клуб и користете попусти на актуелните аранжмани и услуги
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
CHAMONIX
Избор на хотели во туристичкото место Chamonix на Француските алпи
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK
Избор на хотели во Копаоник, за време на музичката манифестација Music Week 09-19.03.2017
КОПАОНИК - Декември
Декемвриски пакети на Копаоник, 4 ноќевања од 188 €
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK
Избор на хотели во Копаоник, за време на музичката манифестација Music Week 09-19.03.2017
ВЕНЕЦИЈА и ВЕРОНА со ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 13.aприл 4 дена / 2 ноќевања, хотел ***, цена: 139 €
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ВЕНЕЦИЈА и ВЕРОНА со ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 13.aприл 4 дена / 2 ноќевања, хотел ***, цена: 139 €
COSTA / PACIFICA
Италија, Франција, Шпанија 7 ноќи / 8 дена цени од 199 € Термин: 19. 26. март, 02. 09. 16. 23. 30. Април, 07. и 14 Мај 2017
Мирослав Илиќ
Легендарниот фолк-пејач Мирослав Илиќ ќе прослави 45 години музичка кариера на 11 март во Скопје...
Richard Clayderman
Еден од најпознатите светски пијанисти со свој солистички концерт...
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
OUTSIDERS
Градот убав во пролет е уште поубав...
ЛЕФКАДА - Вистинската игра на морето...
АГИОС НИКИТАС или НИДРИ / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЗАКИНТОС - Островото на желките...
ЛАГАНАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
CECA
Концерт на најпознатата балканска дива...
БУГАРИЈА Спа-хотели / Велигден
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
ПАРТНЕРИ НА САВАНА ТРАВЕЛ КЛУБ
Ви ги претставуваме партнерите на Савана Травел Клуб во Mакедонија
БУГАРИЈА Спа-хотели / Велигден
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
МИЛАНО, Верона, Лаго Ди Гарда, Лугано, Комо... (автобус)
Термин: 12.април, 5 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 189 €
БУГАРИЈА Спа-хотели / Велигден
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Спа-хотели / Велигден
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
ВИЕНА и БРАТИСЛАВА (автобус)
Термин: 13.aприл, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 139 €
ВИЕНА и БРАТИСЛАВА (автобус)
Термин: 13.aприл, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 139 €
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
Ски Пакет Аранжмани Банско
Избор на Хотели со 3* и 4* со вклучени пакети за скијање од 198 €
Ски Пакет Аранжмани Банско
Избор на Хотели со 3* и 4* со вклучени пакети за скијање од 198 €
Mar+in Garix
Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ПЕЛИСТЕР
Избор на хотели на Пелистер
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 13.aприл, 5 дена / 3 ноќевања, хотели *** цена: 159 €
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
БЕРОВО
Избор на хотели во Берово
ПАМПОРОВО
Избор на хотели во Пампорово
Bel Raj Miravci Opening
by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif
Swans
Во рамки на турнеја по повод промоција на последниот студиски албум “The Glowing Man”, Скопје повторно на мапата.
Sonic Jesus
Со задоволство ви најавуваме ново дружење со италијаните SONIC JESUS.
Денот Е: Елементал
Elemental и Скопје, љубов која трае 10 години!!!
Die Wilde Jagd
Пост-авангардниот берлински бенд „Die Wilde Jagd” пристигнува во Скопје!
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Касандра)
Избор на хотели на Халкидики - Касандра
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.aприл, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
LES MENUIRES
Избор на хотели во туристичкото место Лес Менуирес на Француските алпи
БОРОВЕЦ
Избор на хотели во Боровец
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.aприл, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БАНСКО
Избор на хотели во Банско
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Ситонија)
Избор на хотели на Халкидики - Ситониа
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Атос)
Избор на хотели на Халкидики - Атос
ТЕРМЕ ТУХЕЉ / HOTEL WELL ****
Зимски пакети, 2 полупансиони од 176 €
Skopje Undercity Festival Vol 3
Ви го најавуваме 3тото издание на фестивалот Skopje Undercity Festival и тоа овојпат со најобемната дј програма досега.
ALPES D'HUEZ
Избор на хотели во туристичкото место Д'хуез на Француските алпи
LА ROSIERE
Избор на хотели во туристичкото место Ле Росиере на Француските алпи
ПОПОВА ШАПКА
Избор на хотели во Попова Шапка
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
ХОТЕЛИ ВО ПИЕРИА
Избор на хотели во регионот Пиериа
ХОТЕЛИ НА ТАСОС
Избор на хотели на островот Тасос
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАВРОВО
Избор на хотели во Маврово
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
ХОТЕЛИ НА КРФ
Избор на хотели на oстровот Крф
ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
Пакет Мини Одмор во Терме Чатеж
ХОТЕЛИ НА ПЕЛОПОНЕЗ
Избор на хотели на полуостровот Пелопонез
Greatest Hits 18
...На прагот е 18 тото издание(HISTORY EDITION), овој пат во знакот на најголемите хитови од изминативе 25 години...
COSTA / КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ
Корисни информации за крстарење со Costa Cruises
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
COSTA / ОПШТИ УСЛОВИ
Општи услови за крстарење со Costa Cruises
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
Избор на хотелски капацитети на Црногорско приморје
ГРЦИЈА (хотели)
Избор на хотели во Грција, за Велигденските празници
ТАЈЛАНД ЗНАМЕНИТОСТИ
Опис на дестинација
ГРЦИЈА (хотели)
Избор на хотели во Грција, за Велигденските празници
 
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА