ЗИМА 2017
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно:

Актуелно:

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ЗИМА 2017 ЛЕТО 2017 ПАТУВАЊА КРСТАРЕЊА WELLNES & SPA НАСТАНИ / EVENTS TTC IATA ATC SAVANA TRAVEL CLUB
ПРАГА (авион)
Термин: 14.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 219 €
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
COSTA Cruise / Brochure
Годишен каталог 2015-2016
COSTA / FAVOLOSA
3 ноќи / Италија, Франција, Шпанија од 109 €
ДУБАИ - Специјални понуди
Избор на пакет аранжмани за месец Февруари и Март 2017
ВИЕНА- Концерт Andre Rieu
Термин: 15.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
PIRIN PARK Hotel ***** - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера од 39 €
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
КАСАНДРА - Убавицата на Халкидики...
ФУРКА, КАЛИТЕА, ПОЛИХРОНО, ХАНИОТИ или ПЕФКОХОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
СОЛУН и ПИЕРИА (автобус)
Термин: 11.Март, 2 дена / 1 ноќевање и појадок, хотел *** цена: 65 €
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
ЗЛАТИБОР 2016/2017
Избор на хотели на Златибор
ДУБАИ - Специјални понуди
Избор на пакет аранжмани за месец Февруари и Март 2017
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
БАРСЕЛОНА (авион)
Термини: 28 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 359 €
РИМ, Неапол и Соренто (авион)
Термин: 14.Април, 5 дена / 4 ноќевања, хотели по избор, цена: 459 €
ВЕНЕЦИЈА, ВЕРОНА и ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - 3 полупансиони – 4 дена капење од 168 €
СИТОНИЈА - Богатството на Халкидики...
ПСАКУДИЈА или НЕОС МАРМАРАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ХРВАТСКА ХОТЕЛИ - ДАЛМАЦИЈА
Избор на хотелски капацитети во Далмација
ЗАГРЕБ & Концерт Andre Rieu
Термин: 14.Јуни, 3 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 170 €
Школа за љубавнике
Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 3000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат погледнато кај нас.
КУБА (авион)
Термини: Октомври, Ноември и Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1250 €
ДУБАИ - Избор на хотели
Избор на хотели (од јануари до јуни 2016)
ГОЛЕМА ЕВРОПСКА ТУРА (Апсолвентска)
Термини: Април - Мај, 19 дена / 11 ноќeвања, хотели ** и *** , цена: 489 €
ЉУБЉАНА & Концерт на Andre Rieu
Термин: 13.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
Apocalyptica
Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот концерт за 2017-та година- една од најжестоките светски лајв атракции...
ВРЊАЧКА БАЊА (хотели)
Избор од хотели во Врњачка Бања, цена: од 10 €
СОКОБАЊА (хотели)
Хотел Бањица ***, цена: од 15 €
ПИЕРИА - Земјата на боговите...
ОЛИМПИК БИЧ, ЛЕПТОКАРИЈА или НЕИ ПОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
CHIPPENDALES
Задоволство ни е да Ви најавиме дека најголемата стрип танчерска трупа на светот на сите времиња CHIPPENDALES за прв пат доаѓа во Скопје...
АТИНА и ПЕЛОПОНЕЗ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 97 €
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
КОПАОНИК 2016/2017
Избор на хотели на Копаоник
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ / ЗИМА 2017
Хотели во Бугарија, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ / ЗИМА 2017
Хотели во Бугарија, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
БУКУРЕШТ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 105 €
ПАРИЗ (авион)
Термин: 14. Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 385 €
ПАРИЗ (авион)
Термин: 14. Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 385 €
ТАСОС - Островото на сирените...
ЛИМЕНАРИЈА / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
COSTA / LUMINOSA
Хрватска, Италија, Грција, 7 ноќи / 8 дена од 339 € Термини: од Мај до Ноември 2017
АБУ ДАБИ - Избор на хотели
Избор на хотели во Абу Даби
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА (авион)
Термини: Ноември - Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1365 €
Massimo Savic
...сигурно најквалитетниот машки вокал на просторот на цела поранешна Југославија, Масимо Савиќ...
Ден на љубов и вино
Повторно кај нас Ден на љубов и вино...
COSTA / DIADEMA
Италија, Франција, Шпанија, 9 ноќи / 10 дена од 959 € Термини: 29. декември 2016
Bernays Propaganda (10 години)
10 години после првиот настап. Онака.
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во спа центите на Бугарија
АНТАЛИЈА (авион)
Термин: 14 Април 5 дена / 4 ноќевања, хотел *****, цена: 299 €
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/ 2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ КОПАОНИК - МК РЕСОРТ
Хотели во Копаоник, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
БЕРЛИН (авион)
Термини: 29 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ****, цена: 319 €
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ КОПАОНИК - МК РЕСОРТ
Хотели во Копаоник, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
КРФ - Зелениот бисер на Јонското море...
ИПСОС или КАВОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
COSTA / MEDITERANEA
Италија, Франција, Шпанија, 7 ноќи / 8 дена , од 759 € Термин: 29 декември
BIJELO DUGME
Време е за Bijelo Dugme во Скопје!
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
МАЛДИВИ (авион)
Термини: од Октомври до Декември, 9 ноќевања во хотел по избор, цена: од 1420 €
БАНГКОК И ПУКЕТ (авион)
Термини: Ноември - Декември - Јануари, 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1030 €
ЗАЧЛЕНУВАЊЕ
Станете член на Савана Травел Клуб и користете попусти на актуелните аранжмани и услуги
PACO OSUNA
За прв пат во Скопје гостува еден од најреспектираните дј-и во моментов, шпанскиот супер стар дј, продуцент и техно великан...
ЈОНСКИ БРЕГ - Убавата страна на Епир...
СИВОТА, ПАРГА или ВРАХОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ТЕРМЕ ОЛИМИА
Зимски пакети во Терме Олимија - Подчертек цена од 140€
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
CHAMONIX
Избор на хотели во туристичкото место Chamonix на Француските алпи
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK
Избор на хотели во Копаоник, за време на музичката манифестација Music Week 09-19.03.2017
КОПАОНИК - Декември
Декемвриски пакети на Копаоник, 4 ноќевања од 188 €
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK
Избор на хотели во Копаоник, за време на музичката манифестација Music Week 09-19.03.2017
ВЕНЕЦИЈА и ВЕРОНА со ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 13 Април 4 дена / 2 ноќевања, хотел ***, цена: 139 €
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ВЕНЕЦИЈА и ВЕРОНА со ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 13 Април 4 дена / 2 ноќевања, хотел ***, цена: 139 €
ЛЕФКАДА - Вистинската игра на морето...
АГИОС НИКИТАС или НИДРИ / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
Мирослав Илиќ
Легендарниот фолк-пејач Мирослав Илиќ ќе прослави 45 години музичка кариера на 11 март во Скопје...
Richard Clayderman
Еден од најпознатите светски пијанисти со свој солистички концерт...
COSTA / PACIFICA
Италија, Франција, Шпанија 7 ноќи / 8 дена цени од 199 € Термин: 19. 26. март, 02. 09. 16. 23. 30. Април, 07. и 14 Мај 2017
ПАРТНЕРИ НА САВАНА ТРАВЕЛ КЛУБ
Ви ги претставуваме партнерите на Савана Травел Клуб во Mакедонија
CECA
Концерт на најпознатата балканска дива...
Othersound #3 Kate Simko & London Electronic Orchestra / DJ Edie Richards
За првпат во Македонија...
МИЛАНО, Верона, Лаго Ди Гарда, Лугано, Комо... (автобус)
Термин: 12.Април, 5 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 189 €
ВИЕНА и БРАТИСЛАВА (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 139 €
Ски Пакет Аранжмани Банско
Избор на Хотели со 3* и 4* со вклучени пакети за скијање од 198 €
Ски Пакет Аранжмани Банско
Избор на Хотели со 3* и 4* со вклучени пакети за скијање од 198 €
ВИЕНА и БРАТИСЛАВА (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 139 €
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
БУДИМПЕШТА (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 89 €
ЗАКИНТОС - Островото на желките...
ЛАГАНАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 13.Април, 5 дена / 3 ноќевања, хотели *** цена: 159 €
ПЕЛИСТЕР
Избор на хотели на Пелистер
БЕРОВО
Избор на хотели во Берово
ПАМПОРОВО
Избор на хотели во Пампорово
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
LES MENUIRES
Избор на хотели во туристичкото место Лес Менуирес на Француските алпи
БОРОВЕЦ
Избор на хотели во Боровец
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Касандра)
Избор на хотели на Халкидики - Касандра
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Ситонија)
Избор на хотели на Халкидики - Ситониа
БАНСКО
Избор на хотели во Банско
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
НОВИ САД (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 75 €
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
ALPES D'HUEZ
Избор на хотели во туристичкото место Д'хуез на Француските алпи
LА ROSIERE
Избор на хотели во туристичкото место Ле Росиере на Француските алпи
ПОПОВА ШАПКА
Избор на хотели во Попова Шапка
ТЕРМЕ ТУХЕЉ / HOTEL WELL ****
Зимски пакети, 2 полупансиони од 176 €
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАВРОВО
Избор на хотели во Маврово
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
Пакет Мини Одмор во Терме Чатеж
COSTA / КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ
Корисни информации за крстарење со Costa Cruises
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
COSTA / ОПШТИ УСЛОВИ
Општи услови за крстарење со Costa Cruises
ТАЈЛАНД ЗНАМЕНИТОСТИ
Опис на дестинација
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

60.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА