ЗИМА 2017
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно:

Актуелно:

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ЗИМА 2017 ЛЕТО 2017 ПАТУВАЊА КРСТАРЕЊА WELLNES & SPA НАСТАНИ / EVENTS TTC IATA ATC SAVANA TRAVEL CLUB
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
COSTA Cruise / Brochure
Годишен каталог 2015-2016
COSTA / FAVOLOSA
3 ноќи / Италија, Франција, Шпанија од 109 €
СОЛУН и ПИЕРИА (автобус)
Термин: 11.Март, 2 дена / 1 ноќевање и појадок, хотел *** цена: 65 €
ШОПИНГ ВО "ONE SALONICA" - СОЛУН (автобус)
Термини: 14,19, 21. и 28. јануари, цена за едно лице: 800 мкд, второ лице ГРАТИС !!!
ЗЛАТИБОР 2016/2017
Избор на хотели на Златибор
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Претсезонски пакет аранжмани !!!
Во продажба од 03.јануари до 03.февруари 2017
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
Bernays Propaganda (10 години)
10 години после првиот настап. Онака.
Happy New Year Festival
12 часовен музички спектакл во Скопје!!!
PIRIN PARK Hotel ***** - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера од 39 €
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Претсезонски пакет аранжмани !!!
Во продажба од 03.јануари до 03.февруари 2017
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
КАСАНДРА - Убавицата на Халкидики...
ФУРКА, КАЛИТЕА, ПОЛИХРОНО, ХАНИОТИ или ПЕФКОХОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Претсезонски пакет аранжмани !!!
Во продажба од 03.јануари до 03.февруари 2017
СИТОНИЈА - Богатството на Халкидики...
ПСАКУДИЈА или НЕОС МАРМАРАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
ПАКЕТ МИНИ ОДМОР - 3 полупансиони – 4 дена капење од 168 €
Massimo Savic
...сигурно најквалитетниот машки вокал на просторот на цела поранешна Југославија, Масимо Савиќ...
NYE 2017
Оваа 2016та година се навршуваат 20 години од Македонската Psychedelic транс сцена...
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
КОПАОНИК (Ski Opening)
Копаоник "SKI OPENING" / од 03. до 06.12.2016 год.
ВЕНЕЦИЈА, ВЕРОНА и ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
КУБА (авион)
Термини: Октомври, Ноември и Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1250 €
Paul Van Dyk
Најголемата журка во Скопје..
CHIPPENDALES
Задоволство ни е да Ви најавиме дека најголемата стрип танчерска трупа на светот на сите времиња CHIPPENDALES за прв пат доаѓа во Скопје...
ДУБАИ - Избор на хотели
Избор на хотели (од јануари до јуни 2016)
ГОЛЕМА ЕВРОПСКА ТУРА (Апсолвентска)
Термини: Април - Мај, 19 дена / 11 ноќeвања, хотели ** и *** , цена: 489 €
АТИНА и ПЕЛОПОНЕЗ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 97 €
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
КОПАОНИК 2016/2017
Избор на хотели на Копаоник
Apocalyptica
Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот концерт за 2017-та година- една од најжестоките светски лајв атракции...
ВРЊАЧКА БАЊА (хотели)
Избор од хотели во Врњачка Бања, цена: од 10 €
СОКОБАЊА (хотели)
Хотел Бањица ***, цена: од 15 €
ПИЕРИА - Земјата на боговите...
ОЛИМПИК БИЧ, ЛЕПТОКАРИЈА или НЕИ ПОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ТАСОС - Островото на сирените...
ЛИМЕНАРИЈА / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ / ЗИМА 2017
Хотели во Бугарија, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ / ЗИМА 2017
Хотели во Бугарија, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
БУКУРЕШТ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 105 €
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
Ден на љубов и вино
Повторно кај нас Ден на љубов и вино...
COSTA / DIADEMA
Италија, Франција, Шпанија, 9 ноќи / 10 дена од 959 € Термини: 29. декември 2016
COSTA / LUMINOSA
Хрватска, Италија, Грција, 7 ноќи / 8 дена од 339 € Термини: од Мај до Ноември 2017
АБУ ДАБИ - Избор на хотели
Избор на хотели во Абу Даби
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА (авион)
Термини: Ноември - Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1365 €
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/ 2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ КОПАОНИК - МК РЕСОРТ
Хотели во Копаоник, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ КОПАОНИК - МК РЕСОРТ
Хотели во Копаоник, со моментално најповолни цени за Зима 2016/2017
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во спа центите на Бугарија
КРФ - Зелениот бисер на Јонското море...
ИПСОС или КАВОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
МАЛДИВИ (авион)
Термини: од Октомври до Декември, 9 ноќевања во хотел по избор, цена: од 1420 €
COSTA / MEDITERANEA
Италија, Франција, Шпанија, 7 ноќи / 8 дена , од 759 € Термин: 29 декември
БАНГКОК И ПУКЕТ (авион)
Термини: Ноември - Декември - Јануари, 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1030 €
ЗАЧЛЕНУВАЊЕ
Станете член на Савана Травел Клуб и користете попусти на актуелните аранжмани и услуги
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
CHAMONIX
Избор на хотели во туристичкото место Chamonix на Француските алпи
ТЕРМЕ ОЛИМИА
Зимски пакети во Терме Олимија - Подчертек цена од 140€
ЈОНСКИ БРЕГ - Убавата страна на Епир...
СИВОТА, ПАРГА или ВРАХОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
ЛЕФКАДА - Вистинската игра на морето...
АГИОС НИКИТАС или НИДРИ / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK
Избор на хотели во Копаоник, за време на музичката манифестација Music Week 09-19.03.2017
КОПАОНИК - Декември
Декемвриски пакети на Копаоник, 4 ноќевања од 188 €
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА КОПАОНИК - MUSIC WEEK
Избор на хотели во Копаоник, за време на музичката манифестација Music Week 09-19.03.2017
COSTA / PACIFICA
Италија, Франција, Шпанија 7 ноќи / 8 дена цени од 199 € Термин: 19. 26. март, 02. 09. 16. 23. 30. Април, 07. и 14 Мај 2017
ПАРТНЕРИ НА САВАНА ТРАВЕЛ КЛУБ
Ви ги претставуваме партнерите на Савана Травел Клуб во Mакедонија
CECA
Концерт на најпознатата балканска дива...
ЗАКИНТОС - Островото на желките...
ЛАГАНАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
БУДИМПЕШТА (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 89 €
Ски Пакет Аранжмани Банско
Избор на Хотели со 3* и 4* со вклучени пакети за скијање од 198 €
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
Ски Пакет Аранжмани Банско
Избор на Хотели со 3* и 4* со вклучени пакети за скијање од 198 €
ПЕЛИСТЕР
Избор на хотели на Пелистер
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
ПАМПОРОВО
Избор на хотели во Пампорово
БЕРОВО
Избор на хотели во Берово
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
LES MENUIRES
Избор на хотели во туристичкото место Лес Менуирес на Француските алпи
БОРОВЕЦ
Избор на хотели во Боровец
БАНСКО
Избор на хотели во Банско
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
ALPES D'HUEZ
Избор на хотели во туристичкото место Д'хуез на Француските алпи
LА ROSIERE
Избор на хотели во туристичкото место Ле Росиере на Француските алпи
ПОПОВА ШАПКА
Избор на хотели во Попова Шапка
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
НОВИ САД (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 75 €
ТЕРМЕ ТУХЕЉ / HOTEL WELL ****
Зимски пакети, 2 полупансиони од 176 €
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАВРОВО
Избор на хотели во Маврово
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
ТЕРМЕ ЧАТЕЖ
Пакет Мини Одмор во Терме Чатеж
COSTA / КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ
Корисни информации за крстарење со Costa Cruises
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
COSTA / ОПШТИ УСЛОВИ
Општи услови за крстарење со Costa Cruises
ТАЈЛАНД ЗНАМЕНИТОСТИ
Опис на дестинација
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

60.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА