ЗИМА 2017
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно: > НАСТАНИ / EVENTS > КОНЦЕРТИ

КОНЦЕРТИ

ВИЕНА- Концерт Andre Rieu
Термин: 15.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
ЗАГРЕБ & Концерт Andre Rieu
Термин: 14.Јуни, 3 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 170 €
ЉУБЉАНА & Концерт на Andre Rieu
Термин: 13.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
Apocalyptica
Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот концерт за 2017-та година- една од најжестоките светски лајв атракции...
Ден на љубов и вино
Повторно кај нас Ден на љубов и вино...
Massimo Savic
...сигурно најквалитетниот машки вокал на просторот на цела поранешна Југославија, Масимо Савиќ...
Bernays Propaganda (10 години)
10 години после првиот настап. Онака.
BIJELO DUGME
Време е за Bijelo Dugme во Скопје!
PACO OSUNA
За прв пат во Скопје гостува еден од најреспектираните дј-и во моментов, шпанскиот супер стар дј, продуцент и техно великан...
Мирослав Илиќ
Легендарниот фолк-пејач Мирослав Илиќ ќе прослави 45 години музичка кариера на 11 март во Скопје...
Richard Clayderman
Еден од најпознатите светски пијанисти со свој солистички концерт...
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
CECA
Концерт на најпознатата балканска дива...
Othersound #3 Kate Simko & London Electronic Orchestra / DJ Edie Richards
За првпат во Македонија...
Mar+in Garix
Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

60.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА