<font size=2>
<p>
<table>
<tbody>
<tr>
<td>
<p><font size=2>АПСОЛВЕНТСКА ЕКСКУРЗИЈА !!!</font></p></td></tr></tbody></table></p></font>
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно: > НАСТАНИ / EVENTS

НАСТАНИ / EVENTS

КОНЦЕРТИ МАНИФЕСТАЦИИ
ВИЕНА- Концерт Andre Rieu
Термин: 15.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
ЗАГРЕБ & Концерт Andre Rieu
Термин: 14.Јуни, 3 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 170 €
CHIPPENDALES
Задоволство ни е да Ви најавиме дека најголемата стрип танчерска трупа на светот на сите времиња CHIPPENDALES за прв пат доаѓа во Скопје...
ЉУБЉАНА & Концерт на Andre Rieu
Термин: 13.Јуни, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 185 €
ЖИВОТ-ПРЕМИЕРА НЕША БРИЏЕС
На Ваше барање доаѓа ЖИВОТ во Македонија!
Apocalyptica
Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот концерт за 2017-та година- една од најжестоките светски лајв атракции...
Ѓурологија
Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!
BIJELO DUGME
Време е за Bijelo Dugme во Скопје!
HARDWELL
Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...
Мирослав Илиќ
Легендарниот фолк-пејач Мирослав Илиќ ќе прослави 45 години музичка кариера на 11 март во Скопје...
Richard Clayderman
Еден од најпознатите светски пијанисти со свој солистички концерт...
OUTSIDERS
Градот убав во пролет е уште поубав...
CECA
Концерт на најпознатата балканска дива...
Mar+in Garix
Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...
Bel Raj Miravci Opening
by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif
Денот Е: Елементал
Elemental и Скопје, љубов која трае 10 години!!!
Sonic Jesus
Со задоволство ви најавуваме ново дружење со италијаните SONIC JESUS.
Swans
Во рамки на турнеја по повод промоција на последниот студиски албум “The Glowing Man”, Скопје повторно на мапата.
Die Wilde Jagd
Пост-авангардниот берлински бенд „Die Wilde Jagd” пристигнува во Скопје!
Skopje Undercity Festival Vol 3
Ви го најавуваме 3тото издание на фестивалот Skopje Undercity Festival и тоа овојпат со најобемната дј програма досега.
Greatest Hits 18
...На прагот е 18 тото издание(HISTORY EDITION), овој пат во знакот на најголемите хитови од изминативе 25 години...
 
 
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА