ЗИМА 2017
  ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно: > ПАТУВАЊА

ПАТУВАЊА

8-ми МАРТ CITY BREAK ДАЛЕЧНИ АПСОЛВЕНТСКИ ВЕЛИГДЕН 1-ви МАЈ
ПРАГА (авион)
Термин: 14.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 219 €
СТОКХОЛМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 159 EUR
РИМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 272 EUR
СОЛУН и ПИЕРИА (автобус)
Термин: 11.Март, 2 дена / 1 ноќевање и појадок, хотел *** цена: 65 €
ДУБАИ - Специјални понуди
Избор на пакет аранжмани за месец Февруари и Март 2017
КУБА (авион)
Термини: Октомври, Ноември и Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1250 €
ВЕНЕЦИЈА, ВЕРОНА и ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
БАРСЕЛОНА (авион)
Термини: 28 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 359 €
РИМ, Неапол и Соренто (авион)
Термин: 14.Април, 5 дена / 4 ноќевања, хотели по избор, цена: 459 €
БАРСЕЛОНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 154 EUR
АТИНА и ПЕЛОПОНЕЗ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена/2 ноќевања, хотел *** цена: 97 €
ДУБАИ - Избор на хотели
Избор на хотели (од јануари до јуни 2016)
ГОЛЕМА ЕВРОПСКА ТУРА (Апсолвентска)
Термини: Април - Мај, 19 дена / 11 ноќeвања, хотели ** и *** , цена: 489 €
ДУБАИ - Екскурзии и знаменитости
Избор на екскурзии во Дубаи
БУКУРЕШТ (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 105 €
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ПРАГА (авион)
Термин: 28.Април, 3 дена/2 ноќевања, хотел *** цена од: 199 €
ПАРИЗ (авион)
Термин: 14. Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 385 €
ПАРИЗ (авион)
Термин: 14. Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ***, цена: 385 €
АНТАЛИЈА (авион)
Термин: 14 Април 5 дена / 4 ноќевања, хотел *****, цена: 299 €
БЕРЛИН (авион)
Термини: 29 Април, 4 дена / 3 ноќевања, хотел ****, цена: 319 €
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 08.Март, 4 дена/ 2 ноќевања, хотел *** цена: 119 €
КОПЕНХАГЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 260 EUR
АБУ ДАБИ - Избор на хотели
Избор на хотели во Абу Даби
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА (авион)
Термини: Ноември - Декември 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1365 €
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
МАЛДИВИ (авион)
Термини: од Октомври до Декември, 9 ноќевања во хотел по избор, цена: од 1420 €
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
ОСЛО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 195 EUR
БУГАРИЈА Хотели - ВЕЛИГДЕН
Пакети со 2, 3 или 4 ноќевања во места и хотели по избор
ВЕНЕЦИЈА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 82 EUR
БАНГКОК И ПУКЕТ (авион)
Термини: Ноември - Декември - Јануари, 10 ноќевања во хотел по избор Цена од: 1030 €
МИЛАНО
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 140 EUR
ВЕНЕЦИЈА и ВЕРОНА со ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 13 Април 4 дена / 2 ноќевања, хотел ***, цена: 139 €
ВЕНЕЦИЈА и ВЕРОНА со ФИРЕНЦА (автобус)
Термин: 13 Април 4 дена / 2 ноќевања, хотел ***, цена: 139 €
МИЛАНО, Верона, Лаго Ди Гарда, Лугано, Комо... (автобус)
Термин: 12.Април, 5 дена / 3 ноќевања, хотел *** цена: 189 €
ВИЕНА и БРАТИСЛАВА (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 139 €
ВИЕНА и БРАТИСЛАВА (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 139 €
ЛАРНАКА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 281 EUR
ВИЕНА
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 333 EUR
БУДИМПЕШТА (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевање, хотел *** цена: 89 €
ИСТАНБУЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 142 EUR
ПРАГА и ВИЕНА (автобус)
Термин: 13.Април, 5 дена / 3 ноќевања, хотели *** цена: 159 €
БЕЛГРАД
авио билет со вклучени такси и хотел 2 BB, цена: од 169 EUR
БЕРЛИН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 RO, цена: од 160 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
БУКУРЕШТ, Синаја, Брашов и Снагов (автобус)
Термин: 13.Април, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 109 €
МИНХЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 155 € (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
БРИСЕЛ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 189 EUR
ХАМБУРГ
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 183 EUR
НОВИ САД (автобус)
Термин: 09.Март, 4 дена / 2 ноќевања, хотел *** цена: 75 €
АМСТЕРДАМ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 205 €, (2 деца до 12 г. бесплатно во хотел!)
АЈНДХОВЕН
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 208 EUR
МАЛМЕ
авио билет со вклучени такси и хотел 3 BB, цена: од 290 EUR
ДОРТМУНД
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 155 EUR
МАЛАГА
авио билет со вклучени такси и хотел 4 BB, цена: од 374 EUR
ТАЈЛАНД ЗНАМЕНИТОСТИ
Опис на дестинација
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

60.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА