ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 
Актуелно: > ЛЕТО 2017

ЛЕТО 2017

ГРЦИЈА (Аранжмани) ГРЦИЈА (Пакети за млади) ГРЦИЈА (Хотели) ШПАНИЈА (Аранжмани) ТУРЦИЈА (Аранжмани) ТУРЦИЈА (Хотели) ХРВАТСКА (Аранжмани) ХРВАТСКА (Хотели) ЦРНА ГОРА (Хотели) БУГАРИЈА (Хотели) МАКЕДОНИЈА (Хотели)
КОСТА БРАВА (авион)
Чартер аранжман: 7/10 ноќeвања во хотели со услуга по избор, цени: од 399 EUR
ХОТЕЛИ - ОСТРОВИ
Избор на хотелски капацитети на острови во Далмација
ХОТЕЛИ - ДАЛМАЦИЈА
Избор од хотелските капацитети во Далмација
МАКАРСКА (автобус)
Пакет аранжман со автобус, 7 ноќевања, соби и апартмани, цени: од 117 €
ГРЦИЈА ЛЕТО 2017 - Вонсезонски пакет аранжмани !!!
Посебни понуди за термините 28.Maj, 03,04.и10.Јуни, 16,17,23.и24.Септември 2017
БУГАРИЈА Планини Лето 2017
Избор на хотели во планинските центри во Бугарија
ЛЕТО ВО ГЛИФАДА 2017
Термини: 31.јули и 07.август / 7 полупансиони / цени: од 279 €
ГРЦИЈА - Хотелски пакет аранжмани 2017
ХАЛКИДИКИ или ТАСОС / услуга: 7 полупансиони или Al inclusive light, термини: секоја сабота и недела
ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА - Специјални понуди
Промотивни цени за хотели во регионот на Кушадаси, Бодрум и Мармарис
КАСАНДРА - Убавицата на Халкидики...
НЕА ФЛОГИТА, ФУРКА, КАЛИТЕА, ПОЛИХРОНО, ХАНИОТИ или ПЕФКОХОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
АНТАЛИЈА АРАНЖМАНИ - Специјални понуди
Аранжмани со најповолни цени, за 6,9,10 или 13 ноќевања
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - Специјални понуди
Хотели во Грција, со моментално најповолни цени за Лето 2017
ЛЕТО ВО КАВОС 2017
Термини: 19. и 28.јули / 9 ноќевања / цени: од 199 €
СИТОНИЈА - Богатството на Халкидики...
ПСАКУДИЈА или НЕОС МАРМАРАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
МАКАРСКА (сопствен превоз)
Наем на студио или апартман за 7 ноќевања
“КОРИЈА“ ЛЕТЕН ОСУМДНЕВЕН ЕДУКАТИВЕН КАМП (Ученички)
Термини: 01.07. и 08.07.2017, 8 дена / 7 ноќевања, цена: 6.138 мкд
ХОТЕЛИ - ДУБРОВНИК
Избор на хотели во регионот на Дубровник
ПИЕРИА - Земјата на боговите...
ОЛИМПИК БИЧ, ЛЕПТОКАРИЈА или НЕИ ПОРИ / услуга: наем на студија и апартмани за 7 ноќевања, термини: секоја недела
ANTALYA - чартер програма Лето 2017
Чартер аранжмани 6, 9, 10 и 13 ноќевања, голем избор на хотели
ТАСОС - Островото на сирените...
ЛИМЕНАРИЈА или ПОТОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ИЗБОР НА СПА ХОТЕЛИ ВО БУГАРИЈА
Избор на хотели во SPA & WELLNESS центрите на Бугарија
КРФ - Зелениот бисер на Јонското море...
ИПСОС или КАВОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЈОНСКИ БРЕГ - Убавата страна на Епир...
СИВОТА, ПАРГА или ВРАХОС / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЛЕФКАДА - Вистинската игра на морето...
АГИОС НИКИТАС или НИДРИ / услуга: наем на студија и апартмани, за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
ЗАКИНТОС - Островото на желките...
ЛАГАНАС / услуга: наем на студија и апартмани за 7 или 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
АТИКА - Златниот полуостров на Грција...
ГЛИФАДА или ЛУТРАКИ / услуга: хотели по избор, за 9 ноќевања, термини: според табела
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ЛЕТЕН КАМП "YUPPI" - Криопиги, Халкидики
8 дена / 7 ноќевања, полн пансион (доручек, ручек, вечера и ужина) и превоз до плажа, цени: од 149 €
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Касандра)
Избор на хотели на Халкидики - Касандра
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Ситонија)
Избор на хотели на Халкидики - Ситониа
ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Атос)
Избор на хотели на Халкидики - Атос
ХОТЕЛИ ВО ПИЕРИА
Избор на хотели во регионот Пиериа
ХОТЕЛИ НА ТАСОС
Избор на хотели на островот Тасос
ХОТЕЛИ НА ЕВИА
Избор на хотели на островот Евиа
ХОТЕЛИ НА КРФ
Избор на хотели на oстровот Крф
ХОТЕЛИ НА АТИКА
Избор на хотели во Атина, Глифада, Лутраки, Маратонaс...
ХОТЕЛИ НА ПЕЛОПОНЕЗ
Избор на хотели на полуостровот Пелопонез
ХОТЕЛИ НА ЈОНСКО МОРЕ
Избор на хотели на Јонско море
ХОТЕЛИ ВО KУШАДАСИ
Избор на хотелско сместување во регионот на Кушадаси
ХОТЕЛИ ВО БОДРУМ
Избор на хотелско сместување во регионот на Бодрум
ХОТЕЛИ ВО МАРМАРИС
Избор на хотелско сместување во регионот на Мармарис
ХОТЕЛИ ВО АЈВАЛИК и ЧЕШМЕ
Избор на хотелско сместување во регионот на Ајвалик и Саримсакли
ЛАРА (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќи, хотели и услуга по избор
АЛАНИЈА (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
СИДЕ (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
БЕЛЕК (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
ХОТЕЛИ ВО ТРАКИЈА
Избор на хотели во Тракија
КЕМЕР (авион)
Чартер аранжман со авион: 6, 9, 10 или 13 ноќевања, хотели и услуга по избор
ХОТЕЛИ ВО ЦРНА ГОРА
Избор на хотелски капацитети на Црногорско приморје
 
 
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА