ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
 
 

BANSKO / PIRIN GOLF & SPA *****

Pirin Golf and Spa

Локација: во долината на Разлог.
Капацитет: 3 области: езеро, Пирин езеро и Даоунтаун.
- Пирин езеро: формира група на две апартмански згради наречени кули и поединечни вили.
- Езеро: содржи: 3 мали идентични секции со шест апартмански секции.
- Даунтаун: се состои од 6 објекти со широк опсег на апартмани.
Хотелски содржини: спа центар, отворен и затворен базен, фитнес, два тениски терена, куглана, пинг понг, игротека, интернет сала, фризер, конференциска сала, паркинг, главен ресторан со камин, грил, традиционален ресторан – Механа, лоби бар, витамин бар.
Опременост на собите: сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар, бања.

HOTEL

PIRIN GOLF & SPA  *****

 

 

 

Bansko

Bulgaria

 

www.piringolf.bg

СОБА

период

13.04-08.06

09.06-31.07

01.08-15.08

16.08-30.09

01.09-30.11

Макс

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

услуга

 

 

 

 

 

лица

1 дете 0-6

1 дете 6-12

2 дете 0-6

2 дете 6-12

3 возр.

4 возр.

DBL standard 

HB

27,50

27,50

27,50

27,50

27,50

2+1

-100%

/

/

/

/

/

SGL

HB

41,80

41,80

41,80

41,80

41,80

1+0

/

/

/

/

/

/

JUNIOR SUITE

HB

34,70

34,70

34,70

34,70

34,70

2+0

/

/

/

/

/

/

Superior Suite

HB

41,30

41,30

41,30

41,30

41,30

2+0

/

/

/

/

/

/

Deluxe suite

HB

71,50

71,50

71,50

71,50

71,50

2+2

-100%

-50%

-50%

-50%

-100%

/

Во цената е вклучено : користење на термалната зона која вклучува: внатрешен и надворешен базен, фитнес, џакузи ,финска и инфраред сауна, ледена фонтана, топли столици, лакониум, парна бања,  WiFi интернет             
Во цената НЕ е вклучено :             
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен / 0,5деца 2-12г. на ден.               
         
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 102€ / возрасен, 51,5€/ дете ( 7-12 г.) Цените не вклучуваат пијалоци.              
                      
Максимален број на лица: DBL ( 2+0 ) , Junior Suite(2+0),  Superior Suite (2+0)              
Минимум престој:     ноќевања во периодот              
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :      
1)        
2)
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.


View Larger Map

(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

62.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА