ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... НАЈНОВИ ВЕСТИ !!! ... НАЈНОВИ ВЕСТИ !!! >>> ВО ТЕК Е АКТУЕЛНАТА ПРОДАЖБА НА АРАНЖМАНИТЕ ОД ПРОГРАМАТА "ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА" !!! >>> ПРОДАЖБАТА НА АРАНЖМАНИТЕ ЗА ПРАЗНИКОТ 23.ОКТОМВРИ, ДАВА МОЖНОСТ ЗА ИЗБОР И ПОСЕТА НА НЕКОЈА ОД БРОЈНИТЕ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ДЕСТИНАЦИИ !!! >>> ОСВЕН СО ПРАЗНИЧНИТЕ АРАНЖМАНИ, ВИЕ ЈА ИМАТЕ И МОЖНОСТА, ПРАЗНИЧНИ ДЕНОВИ ДА ГИ МИНЕТЕ И ВО НЕКОЈ ОД БРОЈНИТЕ ХОТЕЛСКИ КАПАЦИТЕТИ ВО РЕГИОНОТ !!! >>> ПРЕД ВАС СЕ ОДЛИЧНИ ПОНУДИ ЗА ПАТУВАЊЕ ВО ЕВРОПСКИТЕ МЕТРОПОЛИ ИЛИ ПАК ВО НЕКОИ ОД БРОЈНИТЕ ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ПЛАНИНСКИТЕ И БАЊСКИТЕ ЦЕНТРИ ВО РЕГИОНОТ !!! >>> ДОКОЛКУ СЕПАК ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ ГО ПЛАНИРАТЕ ЗА НОВОГОДИШНИТЕ ПРАЗНИЦИ, ВЕЌЕ МОЖЕТЕ ДА ОДБЕРЕТЕ НЕКОЈ ОД МНОШТВОТО АКТУЕЛНИ АРАНЖМАНИ ЗА ДОЧЕК Н НОВАТА 2015 ГОДИНА !!! >>> СЕ РАЗБИРА, ВО НАШАТА ПОНУДА, ОДДАМНА СЕ ПОСТАВЕНИ И ПРЕКРАСНИТЕ ЗИМСКИ АРАНЖМАНИ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ЗИМСКИТЕ ЦЕНТРИ ВО МАКЕДОНИЈА ИЛИ ВО РЕГИОНОТ. ОДБЕРЕТЕ НЕКОЈА ОД МНОШТВОТО ОДЛИЧНИ ПОНУДИ !!! >>> ВО АКТУЕЛНА ПРОДАЖБА, СЕ И ЕДИНСТВЕНИТЕ IATA КУРСЕВИ - ЗА ОБУКА НА КАДРИ ВО ТУРИСТИЧКАТА И ПАТНИЧКАТА ИНДУСТРИЈА !!! ВО НОВООТВОРЕНИОТ ТРАВЕЛ ТРЕНИНГ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, ВО ТЕК Е УПИСНАТА СЕСИЈА ЗА НАРЕДНИТЕ КУРСЕВИ ВО МЕСЕЦ НОЕМВРИ !!! >>> ПРЕКУ МЕЃУНАРОДНИОТ И ЕТАБЛИРАН ТТЦ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ И МАКЕДОНИЈА И ВИЕ СТЕ ВО МОЖНОСТ, ДА СЕ СТЕКНЕТЕ СО МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИТЕ СЕРТИФИКАТИ, ОД IATA ИНСТИТУТОТ ВО КАНАДА, ПРИЗНАТИ И ВАЛИДНИ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ !!! <<< НАЈНОВИ ВЕСТИ !!! ... НАЈНОВИ ВЕСТИ !!!

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube
 
Travel info / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Travel Training Center / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Партнери на Савана Травел Клуб...
 
 

PARGA / VILLA MATHINA

Mathina

Mathina Apartments е убава куќа, лоцирана на десната страна на Парга во близина на патеката која води кон големата плажа Валтос. Во својот состав, овој објект брои неколку студија кои се опремени со потребен мебел, сопствен тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред, како и балкони со поглед кон градот. Нивната уреденост и локација, како и одличниот сервис на домаќините, ги издвојуваат како одличен објект за сместување при престојување во прекрасната и единствена Парга.

ЦЕНОВНИК Лето 2014

ПАРГА  (аранжман: 7 или 9 ноќевања + превоз)

 БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА ТРЕТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО !!! 

ЈОНСКО МОРЕ

по лице

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

студио/апартмани

термин

18

25

01

08

15

22

29

08

17

26

04

13

22

(7 или 9 ноќевања + превоз)

ноќевања

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

MATHINA "B"

1/2 (2 лица)

84

91

98

109

119

133

175

202

220

229

229

229

202

(tv, ac*)

Travel Club цена

80

87

94

104

114

127

167

192

209

218

218

218

192

Парга

1/2+1 (3 лица)

88

95

102

112

123

137

184

211

229

238

238

238

211

 

Travel Club цена

84

91

97

107

117

131

175

201

218

227

227

227

201

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!

ЈОНСКО МОРЕ

по лице

цени по лице со автобуски превоз

студио/апартмани

термин

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

7 ноќевања

31

07

14

21

1/2 (2 лица)

140

119

109

98

MATHINA "B"

Цена со попуст

/

/

105

92

(tv, ac*)

Travel Club цена

133

114

100

88

Парга

1/2+1 (3 лица)

147

123

112

102

Цена со попуст

/

/

109

95

Travel Club цена

140

117

104

91

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 или 9 ноќевања со вклучен превоз) за минимум возрасни 2 лица во студио / 4 лица во апартман.
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
- Трето возрасно лице, на дополнителен кревет > бесплатно (доплата за превоз 50 €)
- Деца од 2 до12 год, на дополнителен кревет > бесплатно (доплата за превоз 37 €)
- Дете до 2 год (без седиште) > бесплатно
* Сите попусти за деца и трето или пето лице важат при сместување со бараниот минимум возрасни лица во студио/апартман.
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен)
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
- Само превоз (автобус) 50 € (за деца 2-12год, 37 €)
- Задолжително патничко осигурување 220 MKD (за лица до 65 год.)

Автобуски превоз за ПАРГА, според термини од табелата.
Поаѓање 01:00 h (паркинг спроти Holiday Inn)
01:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија, Велес)
01:45 h (патарина, Градско)
02:45 h (бензиска пумпа, Лукоил, Прилеп)
03:45 h (спортска сала, Битола)
Поаѓање од Грција: истиот ден, попладне.

ПАРГА   (наем: 7 или 9 ноќевања со сопствен превоз)

ЈОНСКО МОРЕ

наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

студио/апартмани

термин

18

25

01

08

15

22

29

08

17

26

04

13

22

( 7 или 9 ноќевања )

ноќевања

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

MATHINA "B"

1/2 (2 лица)

98

112

126

147

168

196

279

333

369

387

387

387

333

(tv, ac*)

Travel Club цена

94

107

120

140

160

187

266

317

351

368

368

368

317

Парга

1/2+1 (3 лица)

105

119

133

154

175

203

297

351

387

405

405

405

351

 

Travel Club цена

100

114

127

147

167

193

283

334

368

385

385

385

334

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!

ЈОНСКО МОРЕ

наем

цена па студио со сопствен превоз

студио/апартмани

термин

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

7 ноќевања

31

07

14

21

1/2 (2 лица)

210

168

147

126

MATHINA "B"

Цена со попуст

/

/

140

114

(tv, ac*)

Travel Club цена

200

160

133

109

Парга

1/2+1 (3 лица)

224

175

154

133

Цена со попуст

/

/

147

120

Travel Club цена

213

167

140

114

- Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 7 или 9 ноќевања (без превоз).
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен)
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
- Само превоз (автобус) 50 € (за деца 2-12год, 37 €)
- Препорачуваме патничко осигурување

Патни информации: Скопје-Parga (525 km)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani(E65),
Kozani-Ioannina-Vasiliko(E90), Vasiliko-Karteri-Parga (E55)
Трошоци во еден правец: патарини MK (140 ден), патарини GR 5.80 € (износите се променливи)

Мапа - Парга: Вили - АпартманиView Parga SAVANA Leto 2014 in a larger map

(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

33.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА