ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
 
 

Цени за сезонски превоз за Грција

СЕЗОНСКИ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЗА ДЕСТИНАЦИИ ВО ГРЦИЈА

ЦЕНИ ЗА ПРЕВОЗ ВО СЕЗОНА - ЛЕТО 2017

ПРЕВОЗ ЗА ГРЦИЈА

2017

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ

САМО ПРЕВОЗ

ДЕСТИНАЦИИ

валута

RT

RT
chd

OW

OW
chd

RT

RT
chd

OW

OW
chd

Калитеа, Криопиги,
Полихроно, Ханиоти и Пефкохори

EUR

35

25

25

18

40

28

28

20

Неа Флогита, Сивири и Фурка

EUR

35

25

25

18

40

28

28

20

Олимпик Бич,
Лептокарија и Неи Пори

EUR

35

25

25

18

40

28

28

20

Геракини, Псакудија,
Метаморфози и Неос Мармарас

EUR

35

25

25

18

40

28

28

20

Тасос - Лименариа и Потос

EUR

55

40

40

28

65

47

47

33

Крф - Ипсос и Кавос

EUR

70

50

50

35

80

57

57

40

Сивота, Парга и Врахос

EUR

50

37

35

25

60

44

44

31

Лефкада - Нидри и Агиос Никитас

EUR

55

40

40

28

65

47

47

33

Закинтос - Аргаси и Лаганас

EUR

80

55

55

39

90

62

62

44

Атика - Глифада и Лутраки

EUR

70

50

50

35

80

57

57

40

 

НАПОМЕНИ:

* Цените во табелата се однесуваат, за превоз на патници до дестинациите во термините за сезона Лето 2017 година во Грција и истите се во согласност, со објавените програми во туристичка понуда.
* Цените се во согласнот со дестинациите, термините и сатниците, објавени во програмата за Грција која се наоѓа на оваа веб страница.
* Цените се однесуваат за превоз до крајните дестинации од сите наведени места за поаѓање во објавените редови за возење согласно програмата.
* Цените за превозот кој се резервира и уплаќа во пакет аранжман, заедно со резервации за апартмани или хотели во наведените дестинации објавени во програмата на САВАНА, дадени се во жолтата табела.
* Цените за превозот кој се резервира и уплаќа за патување до наведените дестинации, во кои престојот е во сопствена организација од страна на корисниците, дадени се во портокаловата табела.
* Агенцијата го задржува правото на организација и реализација на превозот, согласно бројот на патници потребен за реализација на аранжманите. Во случај на недоволен број на патници, можно е откажување на некои термини во превозот, со благовремено известување согласно Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА.

(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА